Zamknij

Zabierz głos - 21 tez Samorządowców - ankieta online

10:33, 16.07.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

4 czerwca 2019 r. w Gdańsku kilkuset samorządowców podpisało 21 Tez Samorządowych, które dotyczą spraw ważnych da każdego mieszkańca. Tezy poparł również prezydent Sopotu Jacek Karnowski. 

Jak rozwiązać problem dostępu do żłobków i przedszkoli, kolejek do lekarza, wysokich cen mieszkań? Czy chciałbyś mieć na to większy wpływ? Czy uważasz, że tego typu wyzwania powinny być rozwiązywane lokalnie w Twojej gminie czy też przez rząd w Warszawie?

  • Po szerokich konsultacjach, 31 sierpnia 2019 r., samorządowcy ogłoszą 21 postulatów, a następnie skierują je do wszystkich kandydatów startujących w jesiennych wyborach do Sejmu.

- Chcemy by obywatele wypowiedzieli się na temat 21 tez. My te uwagi zbierzemy i doprowadzimy do podpisania 21 postulatów - nawiązanie do postulatów z Gdańska nie jest przypadkowe, bo chcemy się spotkać w Gdańsku 31 sierpnia. Później nowemu parlamentowi chcemy przedłożyć zestaw ustaw - tak byśmy na 30-lecie samorządu w przyszłym roku w czerwcu mieli samorząd odnowiony - mieli Polskę samorządową, a nie Polskę partyjną, centralną - mówił Jacek Karnowski dziennikarzom z Polskiej Agencji Prasowej. 

Każdy obywatel może mieć wpływ na ich treść, wyrażając swoje zdanie poprzez komentarz/ ankietę dostępną na stronie Samorządy dla Polski

TEZA 1. Pełne prawo wspólnoty samorządowej do samodzielnego decydowania o całokształcie spraw lokalnych

Uwagi do tezy:
Oczywista oczywistość. Nic o nas bez nas. Nikt lepiej niż mieszkańcy nie zna problemów i specyfiki swojej miejscowości/wsi

Dlaczego jest do to dla mnie ważne:
Nie chcę, by o moim Sopocie decydowała stolica

DOROTA,  Sopot

[ZT]2375[/ZT]

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz