Zamknij

4,5 miliona złotych kary dla operatora MEVO?

12:40, 12.05.2019 | Przemysław Szczygieł
Skomentuj
Fot. Dominik Paszliński / gdansk.pl
REKLAMA

Czterdzieści siedem dni temu wystartował system rowerów metropolitalnych MEVO. Od momentu uruchomienia platformy użytkownicy borykają się z rozlicznymi problemami. Zamawiający oczekuje wprowadzenia programu naprawczego, który zwiększy dostępność sprzętu, a także usprawni jego serwisowanie i relokację. W związku z nienależytym realizowaniem postanowień wynikających z umowy firmie Nextbike Polska przyjdzie zapłacić kary wynoszące ponad 4,5 miliona złotych.

Choć rowery wypożyczono już ponad 330 tysięcy razy, co świadczy o ich ogromnej popularności, dostępność sprzętu wciąż pozostawia wiele do życzenia. W pierwszym etapie wdrażania systemu oddano do użytku 30% floty, obecnie zaś sukcesywnie liczba ta rośnie. Finalnie udostępnionych ma być 4080 rowerów. Niestety realizacja obu etapów wdrażania systemu uległa opóźnieniu. To z kolei poskutkuje karą dla operatora w wysokości 1,5 miliona złotych. Pozostała należność, którą ten będzie musiał uregulować, wynika z zawieszenia modułu płatności, problemów z oprogramowaniem, a także zbyt niską dostępnością sprzętu. 

Przez dwadzieścia dni dostępność rowerów metropolitalnych utrzymywała się na poziomie niższym niż 50%. Problemem okazało się m.in. serwisowanie modeli, które uległy uszkodzeniom. Pomimo zaistniałych nieprawidłowości zarząd Obszaru Metropolitalnego Gdańsk - Gdynia - Sopot nie chce rozwiązywać umowy z operatorem.

(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz