Zamknij

Dom Zdrojowy w Brzeźnie i park już dostępne. Zachęcamy do spaceru

13:00, 22.10.2021 | Źródło: gdansk.pl
Skomentuj Dom Zdrojowy w gdańskim Brzeźnie - z zewnątrz gotów w 100 proc., w środku rusza wielkie wyposażanie / Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl
REKLAMA

Nadmorska filia Hevelianum w Domu Zdrojowym w Brzeźnie w pełni ukazała swe odrestaurowane piękno - zniknął roboczy płot okalający budynek i zabytkowy park, zgodnie z planem stał się ogólnodostępny. Oficjalne otwarcie Domu zaplanowano na koniec 2021 roku.

W lipcu minęły dwa lata od rozpoczęcia niezwykłego przedsięwzięcia jakim jest remont generalny XIX - wiecznego Domu Zdrojowego w Brzeźnie. Na placu budowy ostatni raz byliśmy pod koniec maja, gdy budynek i park otoczony był jeszcze budowlanym płotem.

Reprezentacyjne wejście główne do Domu Zdrojowego / Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W połowie października ogrodzenie rozebrano i rozpoczął się ostatni etap inwestycji – wyposażanie wnętrz. W segmencie sąsiadującym z ul. Południową działać będzie centrum szeroko pojętej edukacji ekologicznej prowadzone przez Hevelianum wraz z partnerami, w drugim skrzydle powstaje zaś 21 pokoi noclegowych i dwupoziomowa restauracja. W dawnym Kurhausie będzie także przestrzeń do spotkań mieszkańców.

Wizyta Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz w Domu Zdrojowym / Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Zajrzeliśmy na otwarty teren i do środka Domu Zdrojowego razem z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz, która we wtorek, 19 października, zwiedzała budynek z towarzyszeniem pracowników Hevelianum “pod wodzą” dyrektora Pawła Golaka.

Oprac. IB
Źródło: www.gdansk.pl

[ZT]10687[/ZT]

(Źródło: gdansk.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%