Zamknij

Dziennikarze wsiadają na MEVO

12:29, 14.12.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Nie tylko pracownicy gdańskiego Obszaru Metropolitalnego testują rowery MEVO. W Tczewie udostępniono je do sprawdzenia urzędnikom i dziennikarzom.

Na razie, zarówno pojazdy jak i system zapowiadają się obiecująco.
Co prawda, rower nie należy do najlżejszych, waży bowiem ponad 30 kilogramów. Posiada jednak wspomaganie elektryczne, co sprawia, że nie trzeba wkładać w jazdę zbyt wiele wysiłku, przez co przejażdżka staje się dostępna także dla mniej zaawansowanych użytkowników. Dodatkowy komfort zapewnia regulowane siodełko, elektrozamek, trzy przerzutki oraz zamontowany nad kierownicą koszyk. Wspomaganie uruchamia się po przekroczeniu prędkości 25 kilometrów na godzinę.
Rower przystosowany jest do jazdy w warunkach miejskich, a charakterystyką przypomina nieco modele holenderskie. Posiada antyprzebiciowe opony oraz włączające się automatycznie oświetlenie, co zwiększa poziom bezpieczeństwa użytkownika.

Nad tylnym kołem umocowano czytnik kart oraz GPS umożliwiający zlokalizowanie roweru. Opłaty za przejazd dokonujemy przy pomocy zintegrowanej z systemem MEVO karty bankomatowej, kredytowej, bibliotecznej, legitymacji studenckiej, Karty Mieszkańca oraz aplikacji zainstalowanej w smartfonie. Planowane jest przyłączenie usługi jako jednej z opcji biletu metropolitalnego.  
Użytkownicy nie będą musieli odstawiać roweru do stacji MEVO, jednak w takiej sytuacji koszt wypożyczenia pojazdu zwiększy się o 3 złote. Jeśli zdecydujemy się dostarczyć pojazd do dowolnej stacji, otrzymamy 2 złote zniżki.

Pracownicy obsługi będą zobligowani do codziennej wymiany baterii, a operator zadba o dostępność rowerów na każdej stacji.
 

Koszty wypożyczenia roweru wyniosą odpowiednio:

• przejażdżka jednorazowa – do 10 groszy za minutę
• abonament miesięczny – do 10 złotych
• abonament roczny – do 100 złotych

Fot. Pixabay

(Ewa Podlasińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone