Zamknij

Nagroda Bursztynowego Mieczyka dla organizacji pozarządowych

13:15, 12.12.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W piątek 14 grudnia odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody Bursztynowego Mieczyka. Jest to największe święto organizacji pozarządowych na Pomorzu. Spotkanie odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności o godzinie 14.00.

 

Nagroda,  którą w 1994 roku z inicjatywy Fundacji RC ustanowił ówczesny Wojewoda Gdański Maciej Płażyński, była pierwszym tego typu wyróżnieniem w kraju. Do dziś otrzymało je ponad 200 organizacji obywatelskich z całego województwa pomorskiego, a laureatami nagrody głównej zostało prawie 100. Kapituła Nagrody Bursztynowego Mieczyka przy ocenie dorobku organizacji skupia się na jakości zmiany, która nastąpiła w środowisku lokalnym czy regionie, dzięki podejmowanym przez tę organizację inicjatywom.

 

Obecny rok to również jubileusz 25-lecia inicjatora Nagrody Bursztynowego Mieczyka – Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych. Powstałe w styczniu 1993 roku było jedną z dwóch organizacji w Polsce, które za cel główny postawiły sobie wspieranie powstających inicjatyw obywatelskich, pomagając im w utrzymaniu niezależności, budowaniu profesjonalnych struktur, a przede wszystkim partnerskich relacji z innymi podmiotami życia publicznego.

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone