Zamknij

Z trójmiejskiego samorządu do Rady Ministrów. Nowy zastępca Jacka Sasina

15:02, 09.09.2021 | A.N
Skomentuj Fot. Twitter, Ministerstwo Aktywów Państwowych
REKLAMA

Zasiadający w Radzie Miasta Gdańska Karol Rabenda objął stanowisko wiceministra w resorcie aktywów państwowych. Polityk jest aktywnym działaczem Partii Republikańskiej. W rządzie zastąpił Zbigniewa Gryglasa.

Karol Rabenda zasiada w Radzie Miasta Gdańska od trzech lat. Startował do niej z list Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 roku startował do Sejmu z listy partii KORWiN. Cztery lata później ponownie kandydował do Sejmu RP oraz Europarlamentu. Tym razem jako kandydat Porozumienia. Przez kilka lat pełnił funkcję wiceprezesa ugrupowania. Od kilku miesięcy wraz z innymi politykami, którzy sprzeciwili się Jarosławowi Gowinowi, współtworzy Partię Republikańską. 

Zmiany negatywnie oceniają gdańscy radni Koalicji Obywatelskiej.

Myślę, że pogodzenie obowiązków radnego miasta Gdańska z obowiązkami wiceministra będzie bardzo trudne. W moim przekonaniu będzie to ze szkodą dla mieszkańców Gdańska, którzy głosowali na Karola Rabendę - przyznał w rozmowie z WP Cezary Śpiewak-Dowbór, szef klubu gdańskich radnych Koalicji Obywatelskiej. - Obserwujemy wyjątkowo dużą rotację radnych PiS w tej kadencji w związku z zajmowaniem przez nich stanowisk politycznych. Radny Kacper Płażyński stał się posłem Kacprem Płażyńskim, a radny Jan Kanthak stał się posłem Janem Kanthakiem.

W rozmowie z Rafałem Mrowickim, dziennikarzem WP, odmienne stanowisko prezentuje Przemysław Majewski, radny PiS.

Karol Rabenda już od dłuższego czasu łączył obowiązki radnego z obowiązkami członka zarządu jednej ze spółek. Myślę, że nie będzie z tym problemu, szczególnie, że wiem jak wygląda aktywność radnych w Gdańsku. Niektórzy angażują się bardziej, inni mniej. Nie sądzę by miał tu odstawać. Ma pewne doświadczenie w kwestiach zarządzania spółkami kapitałowymi i działań z aktywami - przyznał gdański radny.

Karol Rabenda, jeszcze przed objęciem mandatu radnego, został prezesem jednej ze spółek Skarbu Państwa - Międzynarodowej Korporacji Gwarancyjnej. Wcześniej podobne kroki podjął szef gdańkich radnych PiS Kazimierz Koralewski. Czwartego sierpnia rozpoczął on pracę w zarządzie Portu Gdynia.

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%