Zamknij

Przejazd rowerowy z czterech stron Pomorza. Finał na Sopockich Błoniach

15:26, 11.06.2022 | .
Skomentuj Trasa Peletonu Północnego pierwszy raz w historii obejmuje fragment estakady Kwiatkowskiego. / fot. fb Rowerowa Metropolia
REKLAMA

Już w tą niedzielę 12 czerwca, po 3 latach przerwy odbędzie się Pomorski Wielki Przejazd Rowerowy. Wydarzenie odbędzie się po raz 24 a jego idea to „koła – kółka – jedna spółka!”. Wydarzenie promuje i zachęca do korzystania z roweru jako najzdrowszego środka komunikacji dobrego dla miasta.

„Uczestnicy 24. edycji Pomorskiego Wielkiego Przejazdu Rowerowego (oraz hulajnogowego, rolkowego i longboardowego) w czterech barwnych peletonach wyruszą na blisko 170 km tras Pomorza, aby po kilku godzinach zjechać do centrum Trójmiasta - na wielki Piknik Finałowy w parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej w Sopocie.” - czytamy na stronie wydarzenia. 

Startujący wyruszą w czterech różnych grupach, z innych stron Pomorza: 

Peleton Starogardzki/Tczewski rusza ze Starogardu Gdańskiego, jedzie przez Tczew, Pszczółki i Pruszcz Gdański do śródmieścia Gdańska, gdzie dołącza do peletonu w ruchu.  Peleton Zachodni (Kartuski) jedzie prosto z Kartuz przez Żukowo, Banino oraz Kokoszek do śródmieścia Gdańska (skąd dołącza do peletonu w ruchu). Peleton Gdański przejedzie trasą spod Stadionu Polsat Plus Arena na Letnicy, następnie Tunelem nad Martwą Wisłą, później przez Stogi, Przeróbkę, Śródmieście Gdańska i Wrzeszcz. Peleton Północny rozpoczyna się w Wejherowie i jedzie przez Redę, Rumię i Gdynię. 

Finał imprezy odbędzie w Sopocie na Błoniach, gdzie o godzinie 14 na uczestników wydarzenia będzie czekał piknik z nagrodami. Udział w przejeździe jest darmowy. 

Więcej informacji: www.wpr2022.pl

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%