Zamknij

Oprowadzanie autorsko - kuratorskie po wystawie "Ciało w ciało"

Oprowadzanie autorsko - kuratorskie po wystawie "Ciało w ciało"
  • niedziela 20 lipca, 11:00 - 11:45
  • 20.07.2025
  • Państwowa Galeria Sztuki
  • normalny - 15 zł. rodzinny - 30 zł
Zapraszamy na spotkanie w przestrzeni wystawy Martyny Pinkowskiej Ciało w ciało, które odbędzie się w niedzielę, 20 lipca o godz. 11:00, w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

 Podczas oprowadzania, które poprowadzą Martyna Pinkowska i Andżelika Kliś, porozmawiamy o ciele jako opowieści. O tym, jak można je odczytywać i jak samo staje się narracją. To zaproszenie do spotkania z dziełami Martyny Pinkowskiej i próba odszukania tego, co ukryte między formą a znaczeniem. 

Informacje praktyczne:  Kiedy: 20 lipca 2025 | niedziela  Godzina: 11:00 – 11:45 Miejsce: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, plac Zdrojowy 2 Oprowadzają: Martyna Pinkowska, Andżelika Kliś  Wstęp: w cenie biletu na wystawę

 Martyna Pinkowska. Absolwentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajmuje się malarstwem i tworzeniem obiektów. Mieszka i pracuje w Warszawie.Artystka w swoich realizacjach skupia się na tym, co wpływa na kształtowanie się jej kobiecej tożsamości. Poczucie niepewności stanowi podstawę jej prac, w których fantazja miesza się z rzeczywistością.

Wystawa Martyna Pinkowska Ciało w ciało Czas trwania wystawy: 19.07-28.09.2025Kuratorka: Andżelika KliśOrganizator: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot

Partner: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Sopot Patroni medialni: artinfo.pl, Dziennik Bałtycki, esopot.pl, NN6T, Prestiż Magazyn Trójmiejski, Rynek i Sztuka, SZUM, trojmiasto.pl

Facebook

Link do wydarzenia