Zamknij

sobota, 23.03, godz. godz. 21:00

Teatr BOTO Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B mapa

Bilety: 25 zł

100% rock and rolla gwarantuje MGR (Muzyczna Grupa Rekonstrukcyjna) na koncercie w dniu 23 marca. Data to nieprzypadkowa. 60 lat wcześniej w gdańskim klubie Rudy Kot miał miejsce pierwszy w Polsce koncert zespołu Rhythm and Blues, założonego przez Franciszka Walickiego. Repertuar owego koncertu to przeboje rock and rolla, który od tego momentu zaczął podbijać młodzieżową publiczność.

Rock and roll to więcej niż muzyka. To nowy styl życia młodzieży, nowa moda, nowy styl tańca. Klimat niezapomnianego koncertu i jego konsekwencji dla polskiej muzyki rockowej przypomni MGR - Muzyczna Grupa Rekonstrukcyjna. Zespół powołali do życia "weterani" najciekawszych trójmiejskich składów rockowych lat 60. Frontmanem jest Jerzy Kozłowski, były wokalista grupy ABC Andrzeja Nebeskiego, który po latach spędzonych w Kanadzie wrócił do rodzinnej Gdyni... i porwał swoim zapałem do "rekonstrukcji" rock and rolla kilku wciąż aktywnych muzyków, którzy lata świetności przypominają, odwołując się do autentycznych brzmień, repertuaru, żywiołowych reakcji.
 

Rock - koncerty w Trójmieście


Koncert poprowadzi red. Stanisław Danielewicz, zapraszając w podróż wspomnień do czasów, gdy powstawały w Trójmieście najważniejsze polskie zespoły rockowe.

Żywiołowy repertuar o niepowtarzalnym, autentycznym brzmieniu muzyki lat 60. wykonają muzycy MGR:
Jerzy Kozłowski - śpiew,
Lech Gackowski - gitara basowa,
Tadeusz Hofman - gitara,
Maciej Stefanów - perkusja,
Stanisław Danielewicz- organy, prowadzenie.

Mile widziani są na sali maniacy rock and rolla, jeśli ich marynary będą fruwać w rytm przebojów tak, jak to było w roku 1959 w Rudym Kocie.


czwartek20 czerwca

piątek21 czerwca

sobota22 czerwca

niedziela23 czerwca

czwartek27 czerwca

piątek28 czerwca

sobota29 czerwca

niedziela30 czerwca

czwartek4 lipca

niedziela7 lipca

czwartek11 lipca

niedziela14 lipca

czwartek18 lipca
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone