Zamknij

sobota, 23.03, godz. godz. 21:00

Teatr BOTO Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B mapa

Bilety: 25 zł

100% rock and rolla gwarantuje MGR (Muzyczna Grupa Rekonstrukcyjna) na koncercie w dniu 23 marca. Data to nieprzypadkowa. 60 lat wcześniej w gdańskim klubie Rudy Kot miał miejsce pierwszy w Polsce koncert zespołu Rhythm and Blues, założonego przez Franciszka Walickiego. Repertuar owego koncertu to przeboje rock and rolla, który od tego momentu zaczął podbijać młodzieżową publiczność.

Rock and roll to więcej niż muzyka. To nowy styl życia młodzieży, nowa moda, nowy styl tańca. Klimat niezapomnianego koncertu i jego konsekwencji dla polskiej muzyki rockowej przypomni MGR - Muzyczna Grupa Rekonstrukcyjna. Zespół powołali do życia "weterani" najciekawszych trójmiejskich składów rockowych lat 60. Frontmanem jest Jerzy Kozłowski, były wokalista grupy ABC Andrzeja Nebeskiego, który po latach spędzonych w Kanadzie wrócił do rodzinnej Gdyni... i porwał swoim zapałem do "rekonstrukcji" rock and rolla kilku wciąż aktywnych muzyków, którzy lata świetności przypominają, odwołując się do autentycznych brzmień, repertuaru, żywiołowych reakcji.
 

Rock - koncerty w Trójmieście


Koncert poprowadzi red. Stanisław Danielewicz, zapraszając w podróż wspomnień do czasów, gdy powstawały w Trójmieście najważniejsze polskie zespoły rockowe.

Żywiołowy repertuar o niepowtarzalnym, autentycznym brzmieniu muzyki lat 60. wykonają muzycy MGR:
Jerzy Kozłowski - śpiew,
Lech Gackowski - gitara basowa,
Tadeusz Hofman - gitara,
Maciej Stefanów - perkusja,
Stanisław Danielewicz- organy, prowadzenie.

Mile widziani są na sali maniacy rock and rolla, jeśli ich marynary będą fruwać w rytm przebojów tak, jak to było w roku 1959 w Rudym Kocie.


niedziela21 kwietnia

poniedziałek22 kwietnia

wtorek23 kwietnia

środa24 kwietnia

czwartek25 kwietnia

piątek26 kwietnia

niedziela28 kwietnia

wtorek30 kwietnia

środa1 maja

czwartek2 maja

piątek3 maja

sobota4 maja

niedziela5 maja

wtorek7 maja

czwartek9 maja

piątek10 maja

wtorek14 maja

czwartek16 maja

piątek17 maja

czwartek23 maja
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone