Zamknij

czwartek, 06.12, godz. 09:20

Wydział Ekonomiczny UG Sopot, Armii Krajowej 119/121

Szlachetna Paczka na Wydziale Ekonomicznym! W tym roku studenci Wydziału Ekonomicznego pomagają dwóm rodzinom! 

Stoisko będzie wystawione przez 3 dni - codziennie gdzie indziej. Tam gdzie znajdziecie stoisko, tam też odbędzie się kiermasz pysznych ciast i ciasteczek (weźcie drobne i zapełnijcie brzuchy robiąc przy tym coś dobrego). 

Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakupy potrzebnych przedmiotów z listy, która znajduje się poniżej. 

W środę, w trakcie kiermaszu odwiedzi nas św. Mikołaj, który przyjdzie do nas z konkursem - każda osoba, która zrobi sobie z nim zdjecie automatycznie bierze udział w konkursie. Później należy tylko uzbierać najwiecej lajków na fanpage Koła Naukowego Public Relations aby wygrać nagrodę niespodziankę. 

Harmonogram stoisk:
4 grudnia (wtorek) od 9:15 do 15:20, koło wejścia
5 grudnia (środa) od 9:15 do 15:20, koło auli O
6 grudnia (czwartek) od 9:15 do 15:20, koło wejścia

Rzeczy z listy poniżej lub te, które mogą przydać się rodzinie prosimy przynosić na stoisko promocyjne lub do pokoju 419 na Wydziale Ekonomicznym.

Opis pierwszej rodziny
Pani Eryka (74 l.) i pan Feliks (80 l.) to starsze małżeństwo. Pan Feliks jest osobą chorą i niepełnosprawną. Na co dzień leży w łóżku i kontakt z nim jest utrudniony, ponieważ kilka lat temu przeszedł zawał. Pani Eryka opiekuje się mężem, pomimo iż sama choruje na serce i nadciśnienie. Rodzina korzysta z pomocy opiekunki, która przychodzi pomóc Pani Eryce w opiece nad chorym mężem. Obecnie na przychód rodziny składa się kwota emerytur-łącznie 2800 zł. Po opłaceniu rachunków oraz kosztów leczenia, rodzinie pozostaje 466 złotych na jednego członka rodziny. Pani Eryka bardzo dba o swojego męża - jest między nimi niesamowita więź. Pani Eryka pomimo trudności nie poddaje się, ponieważ wie że ma dla kogo walczyć. Najważniejszą potrzebą rodziny są środki czystości (w szczególności pampersy oraz proszek). Rodzina będzie wdzięczna również za żywność, która odciąży budżet rodziny.

POTRZEBY: 
- Środki czystości:
Pani Eryka musi często prać, dlatego bardzo potrzebny jest proszek oraz pampersy dla pana Feliksa (pampersy- Super Seni Plus, majtki chłonne Seni- rozmiar M).

- Żywność trwała:
Herbata, cukier, makaron, olej, ryż, mąka, dżem, kosz z owocami, jedzenie dla pieska.

- Środki czystości:
Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon.

SPECJALNE WYMAGANIA: 
Mydło (Biały Jeleń), perfumy i kremy dla pani Eryki.
Inne środki czystości:
sudocremy - BARDZO PILNE, dekoracje świąteczne

Opis drugiej rodziny
Pani Marzena (35 l.) i Pan Dariusz (35 l.) wychowują synka Marcina (7 l.). Rodzina ta zmaga się od pięciu lat z problemami zdrowotnymi synka. Marcin w wieku dwóch lat zachorował na nowotwór nadnercza. Choroba ta jest obecnie w remisji, jednak jakiś czas temu u chłopca pojawiły się guzy na wątrobie - jeden z nich zaczyna się powiększać. Marcin to również dziecko niedosłyszące obustronnie. Chłopiec nosi aparat słuchowy. Rodzice wszelkie środki finansowe przeznaczają na leczenie oraz bieżące potrzeby synka. Ponadto p. Marzena choruje na cukrzycę. Rodzina utrzymuje się z pracy p. Dariusza, zasiłku pielęgnacyjnego, rodzinnego, świadczenia pielęgnacyjnego i programu Rodzina "500 plus" (łącznie 2960 złotych). Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz leczenia rodzinie zostaje na życie około 417zł. na osobę. Mimo wielu przeciwności losu, rodzina nie poddaje się i wierzy w lepsze jutro. Więź między członkami jest mocna i pozytywna. Pani Marzena nie poddaje się w walce o zdrowie syna, ze łzami w oczach opowiadała nam o bólu i strachu, który stanowi jej codzienność. Dla rodziny tej każde badanie to zachwianie poczucia bezpieczeństwa. Jednak w miarę możliwości starają się być dobrą i kochająca rodziną, która jest zdolna do wielu poświęceń na rzecz synka. Każdą wolną chwilę spędzają razem by nie stracić ani momentu. Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, środków czystości oraz odzieży zimowej. Będzie to dla nich duże odciążenie finansowe. Ponadto są to dla nich rzeczy ważne, ponieważ stan zdrowia Marcina niejako wymusza utrzymania czystości mieszkania, jak i ubrań.

POTRZEBY:
- Żywność trwała:
Herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach.

- Środki czystości:
Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów.

- Odzież:
a) Marcin - zimowa odzież,
spodnie dresowe (146 - 152 pulchna sylwetka),
kalesony dziecięce, skarpetki (146-152, 33-34),
bluza (146-152 pulchna sylwetka), bluzki (146-152)
b) Dariusz - zimowa odzież - koszulki XXXL puszysta sylwetka

- Obuwie:
a) Marcin - zimowe obuwie - trapery dziecięce (33-34)
b) Marzena - zimowe obuwie - kozaki (39)

- Pomoce szkolne:
Zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik.

- Wyposażenie mieszkania:
Poduszka

Brakujące sprzęty: 

odkurzacz

- Specjalne upominki:
Marcin ucieszyłby się z robota typu Transformers lub samochodzików Hot Wheels

P. Marzena oraz p. Dariusz z kosmetyków typu dezodorant/perfum.


niedziela26 maja

poniedziałek27 maja

wtorek28 maja

środa29 maja

czwartek30 maja

piątek31 maja

sobota1 czerwca

niedziela2 czerwca

czwartek6 czerwca

piątek7 czerwca

niedziela9 czerwca

czwartek13 czerwca

piątek14 czerwca

czwartek20 czerwca

piątek21 czerwca

czwartek27 czerwca

piątek28 czerwca
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone