Zamknij

poniedziałek, 19.11, godz. 18:00

Teatr BOTO Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B

Bilety: 35 zł

Cztery osoby o kompletnie różnych osobowościach, które nigdy wcześniej się nie spotkały. Korpo-wojowniczka, skromna nauczycielka, rozedrgana (jak o sobie mówi) aktorka oraz student tańca - spotykają się parę dni przed premiera eksperymentu.

Nie wiedzą, jakie otrzymają zadania i czym będą musieli się wykazać przed zniecierpliwioną publicznością. Pochodzą z różnych środowisk, są w różnym wieku. Czy są odważni, czy zdesperowani? A może pozbawieni instynktu samozachowawczego? W tej grze nie będzie żadnej nagrody ani zwycięzców. 

Spektakl "Dextral" to produkcja Śląskiego Laboratorium Pedagogiki Teatru. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Katarzyna Pawłowska, współtwórczyni Teatru Porywacze Ciał i twórczyni Studia Osobowości Teatru Porywacze Ciał, działającego systematycznie od 4 lat w Poznaniu i eksperymentalnie w różnych częściach Polski z aktorami zawodowymi, a także amatorami. Kanwę scenariusza stanowią autentyczne historie uczestników eksperymentu.

"Spektakl nazywany jest eksperymentem teatralnym i... określenie to wydaje się być całkowicie trafione. Nigdy nie miałem okazji niczego podobnego oglądać na teatralnych deskach. Ale sam ten fakt czyniłby sztukę "jedynie" nowatorską, czy oryginalną, a "Dextral" jest czymś ponad to. Dlatego, że na scenie widzimy więcej, niż tylko odegrany scenariusz. Aktorzy owszem grają. Rzecz w tym, że samych siebie (...) Można śmiało powiedzieć, że "Dextral" to w sumie cztery spektakle, niemalże monodramy, bardzo zgrabnie spięte przez reżyserkę w spójną całość."
(Marcin Wiśniewski "Śląskie jest Trendy")

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Pawłowska
Muzyka: Natalia Natsq Markowska
Reżyseria Świateł : Maciej Dziaczko
Obsada: Agnieszka Batóg, Nina Wolska, Monika Szomko, Marek Kozak, Katarzyna Pawłowska

***
Prezentacja konkursowa w ramach Sopockie Konsekwencje Teatralne 2018

Organizator: Teatr BOTO
Partner: Victus Apartamenty
Patroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdansk, Prestiż. Magazyn Trójmiejski, e-teatr.pl, teatralia.pl


czwartek23 maja

piątek24 maja

sobota25 maja

niedziela26 maja

poniedziałek27 maja

wtorek28 maja

środa29 maja

czwartek30 maja

piątek31 maja

sobota1 czerwca

niedziela2 czerwca

czwartek6 czerwca

piątek7 czerwca

niedziela9 czerwca

czwartek13 czerwca

piątek14 czerwca

czwartek20 czerwca

piątek21 czerwca

czwartek27 czerwca

piątek28 czerwca
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone