Zamknij

czwartek, 05.03, godz. Czwartek - Niedziela, 5 - 8 marca

Teatr Na Plaży Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2

Bilety: 10-90 zł

Zapraszamy na trzecią edycję Festiwalu Zielone Oko, czyli teatralno-filmowo-radiowego festiwalu kryminału. W programie spektakle teatralne z muzyką na żywo, projekcje filmowe i spotkania z gośćmi. Wszystko spod znaku kryminału i czarnej komedii, inspirowane klasycznymi słuchowiskami radiowymi z lat. 50 i 60.

Na scenie wystąpią m.in. aktorka Teatru Polskiego w Warszawie Anna Cieślakoraz, Rafał Zawierucha, czyli filmowy Polański z ostatniego filmu Quentina Tarantino "Pewnego razu w Hollywood", nagrodzonego m.in. dwoma Oskarami i trzema Złotymi Globami. Na scenie pojawi się również szereg aktorów teatralno-filmowych, w tym m.in. Aleksandra Radwan, Andrzej Mastalerz, Krzysztof Gordon, Andrzej Ferenc. Muzykę na żywo do prezentowanych spektakli wykona zaś duet kompozytorski Daniel Spaleniak i Tomasz Mreńca.

Podobnie jak w poprzednich edycjach festiwalu, prezentowane premierowo sztuki będą połączeniem spektaklu teatralnego, słuchowiska radiowego, performatywnego czytania i koncertu. Jedyne w swym rodzaju, oryginalne widowiska sceniczne, które podczas sopockiego festiwalu będą miały swoją premierę. Na koniec każdego z teatralnych dni widzowie będą mogli wziąć udział w spotkania z twórcami i wykonawcami spektakli.

W programie tegorocznego festiwalu znajdą się również trzy ekranizacje sztuk teatralnych, wyprodukowane w ramach cyklu Teatroteka, czyli futurystyczny dramat "Dzień dobry, wszyscy umrzemy" wg tekstu Agnieszki Wolny-Hamkało, w reżyserii. Joanna Kaczmarek, gdzie m.in. wystąpili Katarzyna Herman, Piotr Żurawski i Rafał Maćkowiak. Mroczna "Alicja w krainie koszmarów" z udziałem Jowity Budnik, w reżyserii i na podstawie tekstu Piotra Domalewskiego, wielokrotnie nagradzanego reżysera filmu "Cicha noc". Ostatnią ekranizacją będzie zaś adaptacja sztuki Jolanty Janiczak "Sprawa Rity G." w reżyserii Darii Kopiec, która została nagrodzona za tą produkcję nagrodą Grand Prix na II Festiwalu Teatroteka.

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone