Zamknij

środa, 14.11, godz. Cały dzień

SWPS Sopot, Polna 16/20

Bilety: Wstęp wolny

To już siódma edycja Tygodnia Zdrowia Psychicznego organizowanego przez członków Koła Naukowego Empiria na Sopockim Wydziale Uniwersytetu SWPS. W tym roku Tydzień Zdrowia Psychicznego przebiega pod hasłem "Ze słabości w siłę"!

W ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego na Uniwersytecie SWPS odbędą się otwarte wykłady i warsztaty dla mieszkańców Trójmiasta, które mają na celu promocję zdrowia psychicznego. Skupiając się głównie na zdrowiu fizycznym, często pomijamy ten niezwykle istotny aspekt dla naszego ogólnego dobrostanu. Będziemy rozmawiać o chorobach psychicznych w taki sposób, aby zwiększyć świadomośc społeczną na ten temat, przełamać taboo oraz pokazać, że choroby psychiczne powinny być odbierane w ten sam sposób, co dolegliwości fizyczne. Walczymy ze stygmatyzacją osób chorych. Wierzymy, że odpowiednio przekazana wiedza może w tym pomóc.

W tym roku organizujemy także "Wernisaż prac osób z zaburzeniami psychicznymi" jako uzupełnienie artystyczne całego tygodnia warsztatów oraz wykładów. Chcielibyśmy, aby osoby z zaburzeniami psychicznymi, które często nie są wysłuchiwane w takim stopniu w jakim powinny, mogły poprzez sztukę wyrazić podczas wernisażu TZP swój głos, światopogląd, codzienność- jej radości oraz problemy. 

Program i zapisy wkrótce

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone