Zamknij

piątek, 09.11, godz. 16:00 - 19:30

Sopot, Sala konferencyjna MOPSu, al. Niepodległości 759 a

Bilety: Wstęp wolny

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie przyłączył się do ogólnoświatowej kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". W ramach tej kampanii zaprasza na bezpłatne warsztaty: "Męska sprawa" - warsztat rozwojowy dla mężczyzn oraz "Rozmawiam, więc chronię" - warsztat dla rodziców. 

Celem kampanii jest budowanie świata wolnego od przemocy, świata bezpiecznego, zapewniającego wszystkim prawidłowy rozwój. Kampania organizowana jest na wszystkich kontynentach i we wszystkich krajach świata. Autorem światowej kampanii jest Women's World Summit Foundation, w Polsce działania związane z kampanią koordynuje Fundacja po DRUGIE. 

Idee kampanii to walka o wolność, bezpieczeństwo, godność i szacunek wobec dzieci i młodzieży. W trakcie trwania kampanii, co roku przez pierwszych 19 dni listopada przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.
Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie, Punkt Interwencji Kryzysowej przygotował dwa warsztaty, które odbędą się w listopadzie w Sali konferencyjnej MOPS-u, al. Niepodległości 759a, w godzinach 16.00-19.30. Warsztaty poprowadzą psychologowie z sopockiego PIK-u.

ROZMAWIAM, WIĘC CHRONIĘ - warsztat dla rodziców o tym, jak rozmawiać z dzieckiem o jego cielesności i bezpieczeństwie, 9.11.2018, 16.00 - 19.30
Większość rodziców uważa, że powinno się rozmawiać z dzieckiem na temat ewentualnych zagrożeń czy "potencjalnie niebezpiecznych osobników", ale jednocześnie rodzice obawiają się takich rozmów, nie wiedzą jak się do nich zabrać, wahają się - czy to już, czy aby nie za wcześnie.
Jak zatem rozmawiać, aby nie wystraszyć dziecka i nie przeładować skomplikowanymi instrukcjami? Temu właśnie ma służyć nasz warsztat, wychodzący od barier i blokad komunikacyjnych, a prowadzący do wspierania dziecka w jego prawie do powiedzenia "NIE", prawie do granic, do zaufania sobie i swoim odczuciom.

Podczas warsztatu poruszane będą m.in. następujące tematy:
- wzmacnianie u dziecka świadomości własnych odczuć, zaufania do nich i możliwości komunikowania tego otoczeniu,
- prawo dziecka do mówienia "NIE" i respektowania tego przez rodzica,
- ćwiczenia dotyczące rozpoznawania przez dziecko "dobrych i złych tajemnic",
- prawa dziecka do decydowania o swoim ciele oraz szczególnego chronienia intymnych części ciała.

"MĘSKA SPRAWA - warsztat rozwojowy dla mężczyzn", 19.11.2018, 16.00 - 19.30
Co to znaczy być mężczyzną we współczesnym świecie? Jak być partnerem, ojcem, spełniać się zawodowo i jednocześnie budować satysfakcjonujące i bezpieczne relacje? Jak konstruktywnie prowadzić konflikty w rodzinie? Jak być uważnym na granice i nie dopuszczać do nadużyć oraz jaka jest odpowiedzialność mężczyzn za zjawisko przemocy? Co możemy zrobić dla nas samych oraz innych mężczyzn w naszym najbliższym środowisku? Na te i inne pytania będziemy próbowali sobie odpowiedzieć podczas grupowego spotkania w swobodnej atmosferze warsztatu i dyskusji.

Informacja o biletach

Ilość miejsc ograniczona, zapisy pod nr tel. 58 550 14 14.


czwartek24 stycznia

piątek25 stycznia

sobota26 stycznia

niedziela27 stycznia

poniedziałek28 stycznia

wtorek29 stycznia

środa30 stycznia

czwartek31 stycznia

piątek1 lutego

sobota2 lutego

niedziela3 lutego

sobota16 lutego

niedziela17 lutego

czwartek21 lutego

sobota23 lutego
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone