Zamknij

czwartek, 14.11, godz. godz. 16:30

Od 14.11.2019 do 14.11.2019

godz. 16:30

Bilety: Wstęp wolny

ROZMAWIAM, WIĘC CHRONIĘ warsztat dla rodziców o tym, jak rozmawiać z dzieckiem o jego cielesności i bezpieczeństwie,

Warsztat prowadzony przez psychologów Punktu Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot odbędzie się w Sali Konferencyjnej sopockiego MOPS-u przy al. Niepodległości 759 a, 14 listopada w godz. 16.30-19.30. Ilość miejsc jest ograniczona, zapisy pod nr tel. 58 550 14 14.

Jeśli nie wiesz jak nauczyć dziecko rozpoznawania swoich granic i wyrażania sprzeciwu gdy są naruszane, jeśli chciałbyś porozmawiać z dzieckiem o potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach ale jednocześnie go nie wystraszyć, ten warsztat jest dla Ciebie!

Większość rodziców uważa, że powinno się rozmawiać z dzieckiem na temat ewentualnych zagrożeń czy potencjalnie niebezpiecznych osobników, ale jednocześnie rodzice obawiają się takich rozmów, nie wiedzą jak się do nich zabrać, wahają się - czy to już, czy aby nie za wcześnie itp.

Jak zatem rozmawiać, aby nie wystraszyć dziecka i nie przeładować skomplikowanymi instrukcjami? Temu właśnie ma służyć warsztat, wychodzący od barier i blokad komunikacyjnych, a prowadzący do wspierania dziecka w jego prawie do powiedzenia NIE, prawie do granic, do zaufania sobie i swoim odczuciom.

Podczas warsztatu poruszane będą m.in. następujące tematy:
- wzmacnianie u dziecka świadomości własnych odczuć, zaufania do nich i możliwości komunikowania tego otoczeniu,
- prawo dziecka do mówienia NIE i respektowania tego przez rodzica,
- ćwiczenia dotyczące rozpoznawania przez dziecko dobrych i złych tajemnic,
- prawa dziecka do decydowania o swoim ciele oraz szczególnego chronienia intymnych części ciała.

Warsztat ROZMAWIAM, WIĘC CHRONIĘ odbywa się w ramach ogólnoświatowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, której celem jest budowanie świata bez przemocy oraz ochrona prawa dzieci i młodzieży do bezpieczeństwa i godności.

Informacja o biletach

Ilość miejsc jest ograniczona, zapisy pod nr tel. 58 550 14 14.


piątek, 7 sierpnia 2020