Zamknij

Sopot: Spotkania z kulturą żydowską w Teatrze Atelier

11:00, 26.07.2021 | P.S
Skomentuj Fot. materiały prasowe Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej
REKLAMA

Spotkania z kulturą żydowską, konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej”, koncerty, recitale i sztuki teatralne – na widzów nadmorskiego teatru czeka bardzo bogaty program i niezwykła atmosfera.

W Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej do 1 sierpnia trwają wypełnione muzyką, śpiewem i tańcem XVI Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską. Spotkania i związane z nimi wydarzenia, na które do Sopotu zjeżdżają artyści z całego świata, potrwają do 1 sierpnia. W ramach Spotkań odbędzie się wielka premiera Sounding Jerusalem­­ – niezwykłego wydarzenia przygotowanego przez artystów z Austrii, Niemiec, Izraela i Polski i czterech kultur: żydowskiej, muzułmańskiej, ormiańskiej i chrześcijańskiej. Usłyszymy utwory instrumentalne oraz pieśni w języku hebrajskim, jidysz i polskim. Zaprezentowany zostanie również muzyczny projekt o kobiecych dłoniach w kulturze żydowskiej „Majne Hent”, zmysłowe „Yiddish Tango”, wystąpią goście z Rumunii z programem „Bucharest Tango”, bałkański zespół Max Klezmer Band, a także Urszula Makosz w recitalu „Wiera” poświęconym postaci Wiery Gran.

W ramach Lata Teatralnego w Teatrze Atelier odbędzie się również II etap konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Ponadto zobaczymy sztukę muzyczną „Bar-Macabre” w reżyserii Jerzego Satanowskiego z plejadą aktorskich gwiazd. Na deskach Atelier z recitalami wystąpią również Magda Umer, Mirosław i Magdalena Czyżykiewicz, Katarzyna Żak. Wydarzenia tegorocznego Lata Teatralnego wpisują się w obchody 120-lecia Sopotu.

Godziny i szczegółowe opisy wydarzeń znaleźć można na stronie internetowej Teatr Atelier

Bilety dostępne są przez stronę Interticket.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ankaanka

0 0

'Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 20:58, 26.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%