Zamknij

Dwudziestolecie Sopockiego Teatru Tańca

13:03, 29.11.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Sopocki Teatr Tańca został założony w 1998 roku przez parę dyplomowanych tancerzy i choreografów Joannę Czajkowską i Jacka Krawczyka.

Teatr ma w swoim dorobku pięćdziesiąt spektakli m.in. „Alchemik Halucynacji”, „D-KOD-R”, „DALI”, które prezentował na wielu festiwalach tańca współczesnego i teatrów alternatywnych w Polsce i za granicą m.in. w Republice Czeskiej, Portugalii, Niemczech, na Litwie, w Republice Białoruskiej, Rumunii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Indonezji, Mołdawii, Bułgarii, Rumunii, Francji, Austrii, Włoszech, Argentynie, Hiszpanii, Rosji, Słowenii, Szwajcarii i Chinach.
Oboje założyciele teatru otrzymali od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaki honorowe „Zasłużony dla kultury polskiej”. Jacek Krawczyk jest laureatem Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego 2005, a Joanna Czajkowska Sopockiej Muzy 2015.

Jako twórcy są zainteresowani tworzeniem teatru w którym wartość intelektualna, wizualna i ruchowa stanowią pełnię. Nie odżegnują się też od emocji. Z STT pracuje stały zespół tancerzy, a przy teatrze działa Grupa Projektowa, która stanowi swego rodzaju „preludium” do zespołu głównego.

Z okazji 20-lecia działalności Teatru widzowie mogą wziąć udział w: 

CZWARTEK 29.11.2018
Dzień Otwarty STT 
10.00 - 11.45 profesjonalna lekcja z tancerzami STT 
12.00 - 13.00 próba otwarta spektaklu "Ostatnie piętro"
zapisy: sopot.dance.theatre@gmail.com

PIĄTEK 30.11.2018
"Ostatnie piętro", godz. 19.00
premiera w reżyserii Joanny Czajkowskiej
wystawa wybranych zdjęć z historii STT
w Klubie Atelier dzięki uprzejmości Muzeum Sopotu
(wernisaż wystawy odbył się w muzeum w maju 2018 roku) 
bilety: 30 zł N, 20 zł U


SOBOTA 1.12.2018
"Collage" - fragmenty wybranych spektakli z historii STT według pomysłu Jacka Krawczyka, wykonanie Zespół
"Podarki i wypominki" - wieczór performance w wykonaniu artystów STT 

„COLLAGE XX-lecia STT” – to retrospekcja artystycznej twórczości autorskiego teatru, podróż w przeszłość i przypomnienie istotnych, symbolicznych scen z wybranych spektakli w historii Sopockiego Teatru Tańca. Na celebrację złożą się obrazy sceniczne wykreowane przez artystów STT, inspirowane sztukami pięknymi, filozoficznymi dziełami, a także wydarzeniami historycznymi i rozważaniami na temat ludzkiej egzystencji. „Collage XX-lecia STT” będzie wizytówką wszechstronnego dorobku sopockiego teatru o charakterystycznej dla zespołu estetyce, gdzie oprócz procesu twórczego nad treścią i formą, istotne są również wartości intelektualne, metafizyczne i metaforyczne.

"Podarki i wypominki" - akty twórcze artystów związanych z teatrem. W prezencie i ku uciesze założycieli zespołu oraz zgromadzonej widowni. 
bilety: 30 zł N, 20 zł U

NIEDZIELA 2.12.2018
Mistrzowskie Warsztaty Tańca, czyli niespodzianki z oddali:
swoim doświadczeniem podzielą się tancerki związane z STT, a obecnie pracujące za granicą Iwona Gilarska i Magdalena Wójcik.
koszt warsztatów: 50 zł za warsztat z jedną osobą

mat. prasowe, http://sopotdancetheatre.com/

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone