Zamknij

Najnowsza sztuka Simona Stephensa zostanie pokazana w Sopocie! Premiera w Teatrze Atelier

10.27, 06.07.2021 P.S
Skomentuj Fot. materiały prasowe Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej
REKLAMA

Najnowsza sztuka Simona Stephensa, wybitnego brytyjskiego autora, zostanie pokazana w Sopocie. Premiera spektaklu w niedzielę, 11 lipca, w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Sztuka „Maria" Simona Stephensa w reżyserii Andre Hübnera-Ochodlo to spektakl na wskroś współczesny, który opowiada o najbardziej pierwotnych pragnieniach każdego człowieka: byciu zrozumianym, poszukiwaniu bliskości i chęci spełnienia w szczęśliwym życiu. Bo choć czasy się zmieniają, my zostajemy dokładnie tacy sami. I wszyscy krążymy od narodzin, przez miłość, aż po śmierć. Z wiarą i nadzieją. Niestrudzenie.

Ria ma tupet i impet. Ciekawi ją świat, jest czuła i czujna. Ma tyle lat, co nasze milenium – epoka samotności. Chce znaleźć w nim miejsce dla siebie i dziecka, które wkrótce urodzi. Czy pomoże jej w tym nowe zajęcie – wirtualne rozmowy z nieznajomymi, którzy tak samo jak ona łakną bliskości? I czy da się przełożyć na język kilobajtów rytm, w którym bije jej serce, w którym bije serce każdego z nas?Dajcie się poznać Marii. W dzień niestrudzenie biega po ulicach swojego miasta. Nocą z fascynacją bada tajemnice wszechświata, studiując filmy dokumentalne na YouTubie. Jest dokładnie taka, jak wy: wystraszona i samotna, a jednocześnie nieugięta i pełna nadziei. Wejdźcie w jej świat i odkrywajcie wraz z nią, czym jest człowieczeństwo w XXI wieku. Niech dystans na moment zamieni się we wzajemną uważność i wrażliwość na osobę obok. 

Premiera sztuki Simona Stephensa „Maria" w Teatrze Atelier w niedzielę, 11 lipca o godzinie 18.30.

Przekład: Klaudyna Rozhin, reżyseria, scenografia, kostiumy: André Hübner-Ochodlo, muzyka: Adam Żuchowski. Obsada: Weronika Asińska, Małgorzata Łodej-Stachowiak, Daniela Popławska, Mateusz Ławrynowicz, Andrzej Niemyt, Waldemar Szczepaniak.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]9340[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%