Zamknij

Sopot partnerem nagrody Grand Press. Wyłoniono Książkę Reporterską Roku

16:00, 10.12.2020 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Miasto Sopot zostało partnerem nowej nagrody w konkursie Grand Press. Wraz z wydawcą magazynu “Press” oraz fundacją Grand Press odpowiadało za przyznanie laurów w kategorii Książka Reporterska Roku. Nagroda przypadła publikacji Olgi Gitkiewicz zatytułowanej „Nie zdążę”. Reportaż opowiada o konsekwencjach wykluczenia komunikacyjnego.

Podczas gali Grand Press, która odbyła się 8 grudnia, wiceprezydent Sopotu ogłosiła werdykt.

– Bardzo cieszę się, że miasto Sopot jest partnerem nagrody w nowej, niezwykle ważnej kategorii Grand Press. Książki reporterskie wytrącają nas ze strefy komfortu, burzą nasze stereotypowe myślenie, pokazują nam ludzi z krwi i kości, z ich marzeniami, potrzebami, ułomnościami i emocjami. To nie są bohaterowie nudnych i przelukrowanych reklam świątecznych. Książki reporterskie nie pozostawiają nas obojętnymi. Zmuszają do refleksji – mówiła Magdalena Czarzyńska-Jachim. – Gratuluję wszystkim nominowanym, a szczególnie laureatce, Oldze Gitkiewicz, autorce książki "Nie zdążę", która uświadomiła wielu z nas, że w Polsce XXI wykluczenie komunikacyjne dotyka milionów, a własny samochód to czasem warunek... wyjścia z domu... Gratulacje także dla Doroty Karaś oraz Marka Sterlingowa za nagrodę publiczności w tej kategorii – dodała sopocka samorządowiec.

Grand Press to największy konkurs dziennikarski w Polsce. Na konkurs składają się: kategorie tematyczne Grand Press, nagrody specjalne – nowo powołana Książka Reporterska Roku, Grand Press Digital, Grand Press Economy, Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego oraz konkurs na Dziennikarza Roku.

[ZT]6727[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz