Zamknij

Grzegorz Gauden laureatem Nagrody Historycznej "Polityki". Rozmowa z dyrektorem MBP w Sopocie [VIDEO]

17:27, 14.05.2020 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

Grzegorz Gauden znalazł się wśród laureatów tegorocznej edycji Nagród Historycznych „Polityki”. Nagrodzony autor spotkał się z czytelnikami podczas ubiegłorocznego festiwalu Literacki Sopot.

Grzegorz Gauden został laureatem Nagrody Historycznej „Polityki” za książkę „Lwów. Kres Iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918”, wydanej nakładem wydawnictwa Universitas. Tak o autorze publikacji i jego książce napisał Włodzimierz Borodziej:

- Gauden to odważny facet. (…) Swoją książką każe nam inaczej spojrzeć na wydarzenia i emocje sprzed wieku. Napisał o częściowo zapomnianym (przynajmniej przez polskich historyków) pogromie we Lwowie, który zaczął się od trywialnego, bandyckiego rabunku na żydowskim jubilerze. Rabowanie, a z nim bestialstwo rozlały się na wszystkie kwartały miasta zamieszkane przez ludność żydowską. Ten historyczny reportaż zbudowany jest na suchych relacjach świadków (…)”.

O książce „Lwów. Kres Iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918” wydanej w maju ub. roku Grzegorz Gauden miał okazję opowiedzieć sopockiej publiczności podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu Literacki Sopot. Spotkanie, które odbyło się w sierpniu 2019 roku, poprowadził Marian Turski. Kto nie miał wówczas okazji być na spotkaniu autorskim, może posłuchać rozmowy, jaką z Grzegorzem Gaudenem przeprowadził Roman Wojciechowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie. Rozmowa została zarejestrowana już po nominacji autora książki do Nagrody Historycznej „Polityki".

inf. Sopot.pl/ zdj. Grzegorz Gauden (z prawej) i Marian Turski na spotkaniu z czytelnikami podczas festiwalu Literacki Sopot 2019. fot. Bogna Kociumbas/Literacki Sopo

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz