Zamknij

"To opowieść o drodze we śnie". Niezwykły teledysk nakręcony w Sopocie [VIDEO]

14:35, 22.02.2020 | Anna Nagel
REKLAMA
Skomentuj

Sopot to nie tylko plaża i molo. Znajdziemy tutaj też wiele tajemniczych zakątków, które na pierwszy rzut oka nie kojarzą się z nadmorskim kurortem. Zespół Art'n'Voices zrealizował przejmujący teledysk do aranżacji utworu z filmu Romana Polańskiego "Dziecko Rosemary" właśnie w jednym z takich miejsc. 

Wzruszająca aranżacja Anny Rocławskiej-Musiałczyk kompozycji Krzysztofa Komedy z filmu Romana Polańskiego "Dziecko Rosemary", przejmujące wykonanie oraz oniryczne obrazy – tak można w skrócie opisać dzieło, które znajdziemy na kanale Art'n'Voices. Teledysk powstawał w opuszczonej oficynie przy Alei Niepodległości i przed oraz w kamienicy tuż obok kwiaciarni FJOŁ. Za reżyserię klipu odpowiedzialny był Piotr Kosewski. 

– Chciałem odejść od filmu Polańskiego. Temat był bardzo trudny, ponieważ ta melodia Komedy kojarzy się jednoznacznie. Chciałem uciec w marę senną, w której nie będzie logiki, jak to we śnie, a jednocześnie przedstawić wszystkich członków zespołu. Jest to opowieść o drodze we śnie – mówi Piotr Kosewski. 

– Koszt produkcji klipu to około 3000-4000 złotych. Same nagrania teledysku trwały dwa dni. Wcześniej musiałem stworzyć koncepcję, scenariusz, zorganizować przestrzeń, scenografię i kostiumy – dodaje Piotr Kosewski.

Jak się okazuje, oprócz teledysku, muzycy mają też inne powiązania z Sopotem. Jeden z członków zespołu – Filip Czajkowski – pochodzi z kurortu. Zespół Art'n'Voices debiutował także w Sopocie w 2011 roku. Wówczas po raz pierwszy wystartowali w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Mundus Cantat” w kategorii Negro Spiritual, Gospel, Jazz, gdzie zdobyli drugie miejsce. W 2015 roku po raz kolejny wzięli udział w tym samym konkursie, ale w innych kategoriach: sakralnej i świeckiej. Artyści wygrali Grand Prix Festiwalu.

W sobotę 22 lutego odbyła się premiera płyty "Midnight Stories". Album zawiera nowe kompozycje i aranżacje napisane specjalnie dla zespołu przez polskich kompozytorów najmłodszej generacji. Utwory inspirowane są tematyką nocnych opowieści i wielowymiarowym postrzeganiem nadejścia zmroku. Najsłynniejszym z nich jest z pewnością zaaranżowana przez Annę Rocławską-Musiałczyk kompozycja Krzysztofa Komedy z filmu Romana Polańskiego "Dziecko Rosemary". 

– Nie chcieliśmy wykonywać utworów już nagranych. Zależało nam na nowatorskich wizjach nocy, które moglibyśmy samodzielnie zinterpretować. Poprosiliśmy więc polskich kompozytorów o nocne opowieści. Tak powstał album Midnight Stories – zbiór naszych nocnych przemyśleń, niekonwencjonalnych wizji pełnych różnych, czasem skrajnych emocji –  informuje zespół. 

Zespół wokalny Art’n’Voices powstał w 2010 roku. W jego skład wchodzą:

  • soprany: Małgorzata Priebe, Maria Krueger
  • alty: Ania Rocławska-Musiałczyk, Marta Jundziłł
  • tenory: Mateusz Warkusz, Szymon Duraj
  • basy: Filip Czajkowski Tomasz Chyła

Oktet specjalizuje się w wykonywaniu muzyki a cappella i wielokrotnie był nagradzany na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. W swoim dorobku posiada dziesięć nagród Grand Prix.

(Anna Nagel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone