Zamknij

Teatralno-filmowy festiwal kryminału. Na sopockiej scenie wystąpi Rafał Zawierucha!

18:41, 23.02.2020 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Teatr na plaży zaprasza w dniach 5-8 marca 2020 na trzecią edycję Festiwalu Zielone Oko, czyli teatralno-filmowo-radiowego festiwalu kryminału.

W programie spektakle teatralne z muzyką na żywo, projekcje filmowe i spotkania z gośćmi. Wszystko spod znaku kryminału i czarnej komedii, inspirowane klasycznymi słuchowiskami radiowymi z lat. 50 i 60., do których teksty napisali uznany polski autor powieści kryminalnych Marcin Wroński, autorkaksiążek „Teufel” i „Nad miastem anioły” Iza Żukowka oraz mistrz radiowego teatru Jan Warenycia.

Na scenie wystąpią m.in. aktorka Teatru Polskiego w Warszawie Anna Cieślak oraz Rafał Zawierucha, czyli filmowy Polański z ostatniego filmu Quentina Tarantino „Pewnego razu w Hollywood”, nagrodzonego m.in. dwoma Oskarami i trzema Złotymi Globami. Na scenie pojawi się również szereg aktorów teatralno-filmowych, w tym m.in. Aleksandra Radwan, Andrzej Mastalerz, Krzysztof Gordon, Andrzej Ferenc. 

Muzykę na żywo do prezentowanych spektakli wykona zaś duet kompozytorski Daniel Spaleniak i Tomasz Mreńca.

Daniel Spaleniak – wokalista, kompozytor, autor tekstów, nominowany do tegorocznej nagrody Fryderyka w kategorii „Muzyka Ilustracyjna”. Jego muzykę można usłyszeć w wielu amerykańskich serialach kryminalnych, w tym w produkcjach Netflixa, jak mroczny i niepokojący „Ozark”, wyprodukowany przez CBS „Elementary” czy kryminalne „Dobre zachowanie”

Drugą połówką duetu jest Tomasz Mreńca – polski skrzypek, kompozytor i producent muzyczny, twórca muzyki z pogranicza ambientu i muzyki eksperymentalnej. Realizuje się również jako kompozytor muzyki do spektakli teatralnych, filmów i innych nieszablonowych projektów.

Podobnie jak w poprzednich edycjach festiwalu, prezentowane premierowo sztuki będą połączeniem spektaklu teatralnego, słuchowiska radiowego, performatywnego czytania i koncertu. Jedyne w swym rodzaju, oryginalne widowiska sceniczne, które podczas sopockiego festiwalu będą miały swoją premierę. Na koniec każdego z teatralnych dni widzowie będą mogli wziąć udział w spotkania z twórcami i wykonawcami spektakli.

W programie tegorocznego festiwalu znajdą się również trzy ekranizacje sztuk teatralnych, wyprodukowane w ramach cyklu Teatroteka, czyli futurystyczny dramat „Dzień dobry, wszyscy umrzemy” wg tekstu Agnieszki Wolny-Hamkało, w reżyserii. Joanna Kaczmarek, gdzie m.in. wystąpili Katarzyna Herman, Piotr Żurawski i Rafał Maćkowiak. Mroczna „Alicja w krainie koszmarów” z udziałem Jowity Budnik, w reżyserii i na podstawie tekstu Piotra Domalewskiego, wielokrotnie nagradzanego reżysera filmu „Cicha noc”. Ostatnią ekranizacją będzie zaś adaptacja sztuki Jolanty Janiczak „Sprawa Rity G.” w reżyserii Darii Kopiec, która została nagrodzona za tą produkcję nagrodą Grand Prix na II Festiwalu Teatroteka.

PROGRAM FESTIWALU

Czwartek, 5 marca 2020

19.00 | Kinoteatr: Dzień dobry wszyscy umrzemy, reż. Joanna Kaczmarek, 50 min

Piątek, 6 marca 2020

18.30 | Kinoteatr: Alicja w krainie koszmarów, reż. Piotr Domalewski, 55 min

19.45 | Kinoteatr: Sprawa Rity G., reż. Daria Kopiec, 55 min

Sobota, 7 marca 2020

18.00 |Spektakl: Sprawa Kapitana Wilka, wg  tekstu Jana Warenyci – premiera

19.30 |Spotkanie z twórcami spektaklu

Niedziela, 8 marca 2020

16.30 | Spektakl: Śledztwo Herberta Szadena, wg tekstu Marcina Wrońskiego – premiera

18.00 |Spektakl: Dwaj ludzie z szafy, wg tekstu Izy Żukowskiej – premiera

19.00 | Spotkanie z twórcami spektakli

BILETY I KARNETY

Bilety na spektakle: 35 zł (I pula), 40 zł (II pula)

Bilety na projekcje ekranizacji z cyklu Teatroteka: 10 zł

Karnet na wszystkie wydarzania: 90 zł (ograniczona ilość)

Bilety do nabycia tutaj oraz w punktach sieci Interticket.pl oraz w punkcie Informacji Turystycznej w Sopocie, a także bezpośrednio przed spektaklami w kasie teatru.

inf. Teatr na Plaży - ul. Mamuszki 2, Sopot

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone