Zamknij

NDI Sopot Classic - Jeden z najważniejszych festiwali w Polsce - Artyści i bilety na koncerty

10:12, 26.07.2019 | J.F
Skomentuj materiały prasowe
REKLAMA

Jeden z najważniejszych w Polsce festiwali muzycznych, 9. NDI Sopot Classic rozpocznie się 28 lipca i potrwa do 4 sierpnia. Tegoroczną edycję festiwalu zainauguruje Roberto Alagna, artysta występujący na najważniejszych scenach operowych i estradach koncertowych świata, należący do grona najwybitniejszych współczesnych tenorów. W swoim repertuarze posiada ponad sześćdziesiąt ról operowych. Jest jednym z niewielu artystów klasycznych, który sprzedaje nagrania w nakładach liczonych w setkach tysięcy egzemplarzy. Wkrótce Roberto Alagna po raz setny wystąpi w Royal Opera House. Soliście towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot. Koncert poprowadzi maestro Marcello Mottadelli.

28 lipca - Roberto Alagna Koncert Inauguracyjny - Opera Leśna I Sopot - 20:00

Tegoroczną edycję festiwalu zainauguruje Roberto Alagna - artysta występujący na najważniejszych scenach operowych i estradach koncertowych świata, należący do grona najwybitniejszych współczesnych tenorów. W swoim repertuarze posiada ponad sześćdziesiąt ról operowych. Jest jednym z niewielu artystów klasycznych, który sprzedaje nagrania w nakładach liczonych w setkach tysięcy egzemplarzy. Wkrótce Roberto Alagna po raz setny wystąpi w Royal Opera House.

29 lipca - Il Pomo d’Oro Orchestra - Koncert Muzyki Barokowej - Kościół św. Jerzego I Sopot - 20:00

Il pomo d'oro to jeden z najciekawszych na rynku muzycznym zespołów barokowych. Orkiestra regularnie występuje w prestiżowych salach koncertowych i na festiwalach w całej Europie i systematycznie dokonuje nagrań płytowych. Mimo krótkiego stażu zespół zdołał zjeździć już niemal całą Europę, dając liczne koncerty. Podczas sopockiego Koncertu zaprezentują się w repertuarze haendlowskim.

30 lipca - Włodek Pawlik Trio - Sala koncertowa PFK Sopot I Opera Leśna - 18:30

Wybitny pianista jazzowy Włodek Pawlik, laureat nagrody Grammy zagości w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. W czasie koncertu zaprezentuje najnowszy projekt „Pawlik/Moniuszko – Polish jazz”, jak już sam tytuł wskazuje został zainspirowany przez kompozycje Stanisława Moniuszki, twórcy polskiej opery narodowej. Usłyszymy najsłynniejsze arie i pieśni: m.in. Prząśniczkę, Ten zegar stary, Szumią jodły na szczycie…, w zupełnie nowej odsłonie i mistrzowskie

02 sierpnia - Koncert Muzyki Polskiej- Kościół Gwiazda Morza I Sopot - 19:30

Jak co roku jeden z koncertów Międzynarodowego Festiwalu Sopot Classic poświęcony został twórczości polskich kompozytorów. Festiwal od początku swego istnienia wspiera i pobudza twórczość młodych kompozytorów. W bieżącym roku odbywa się 5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego. W czasie koncertu usłyszymy kompozycję laureatów konkursu, kompozycje patrona Konkursu - Krzysztofa Pendereckiego oraz jednego z Jurorów - Pawła Łukaszewskiego.

04 sierpnia - Koncert wiedeński - Finał festiwalu - Opera Leśna I Sopot - 20:00 

Tradycją naszych koncertów festiwalowych są wieczory tematyczne, prezentujące kulturę danego kraju. W 2019 roku podczas Koncertu Finałowego zabierzemy widzów nad piękny modry Dunaj, do światowej stolicy muzyki. Z Wiedniem związanych było więcej słynnych kompozytorów niż z jakimkolwiek innym miastem, a muzykę w Wiedniu "czuć" dosłownie w powietrzu: to kolebka walca i operetki.


Festiwal Sopot Classic powstał z inicjatywy Joanny Cichockiej-Guli, wiceprezydent Sopotu i Wojciecha Rajskiego, dyrygenta, dyrektora artystycznego Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Przez lata formuła festiwalu ewoluowała, ale od początku swojego istnienia Sopot Classic oferuje widzom spotkania z artystami o międzynarodowej renomie i unikalne produkcje artystyczne. Wyjątkowość festiwalu Sopot Classic polega m.in. na tym, że samodzielnie produkuje większość festiwalowych wydarzeń i koncertów, a uzupełnieniem programu są występy zespołów gościnnych.

Bilety dostępne ONLINE https://sopotclassic.interticket.pl/?lang=pl

 

inf. NDI Sopot Classic 2019, UMS

 

 
(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz