Zamknij

Cezary Pazura laureatem Diamentowego Klapsa Filmowego! Gala w Sopocie

12:58, 08.07.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj
Jurek Bartkowski/FotobankPL/UMS

Podczas uroczystej Gali w Sopocie, Diamentowego Klapsa Filmowego otrzymał Cezary Pazura. Zgodnie z tradycją festiwalu nagrodę wręczyłaubiegłoroczna laureatka Agnieszka Dygant. Przy aplauzie publiczności Cezary Pazura przyjął gratulacje od wielokrotnie partnerującej mu na ekranie Katarzyny Figury oraz prowadzącego galę Tomasza Raczka.

Diamentowy Klaps Filmowy przyznawany jest za osobowość wnoszącą do kina pozytywne przesłanie. Podczas tegorocznej edycji festiwalu doceniono aktora, który od ponad 30 lat pojawia się na wielkim ekranie. Mówi się o nim, że jest żyjącą legendą polskiego kina i nie ma w tym stwierdzeniu ani cienia przesady. Pazura wystąpił w najważniejszych polskich produkcjach ostatnich lat. Współpracował z takimi mistrzami reżyserii jak Krzysztof Kieślowski, Władysław Pasikowski, Marek Koterski czy Andrzej Wajda. Zagrał w kultowych polskich produkcjach, wśród nich znalazły się: „Psy”, „Kroll” czy „Killer”. Na ekranie przez lata partnerowali mu tak wybitni aktorzy, jak Katarzyna Figura, Janusz Gajos czy Jerzy Stuhr. Dialogi filmowe w jego wykonaniu zyskały status kultowych.

Aktor, który do perfekcji opanował sztukę rozśmieszania widzów, nie krył wzruszenia podczas Gali. – Do moich dzisiejszych uczuć idealnie pasuje tytuł filmu z lat 20., do którego dorzucę jedno krótkie: nie tylko „Kochają diamenty”! Bardzo dziękuję za tę nagrodę. Ten niezwykły klaps filmowy zobowiązuje do tego, by błyszczeć na ekranie – żartował.
 

Organizator najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Paweł Adamski odczytał wspólnie z Katarzyną Figurą przygotowaną z tej okazji dla aktora laudację. Artur Zabielski z Provident Polska zaprosił wszystkich widzów na bezpłatne wakacyjne projekcje filmowe od morza do Tatr. W obecności przedstawicieli miasta Sopotu i Burmistrza Giżycka odbyła się uroczysta projekcja prezentowanego w ramach cyklu „Piątki ze Storytel” filmu „Sherlock Holmes: Gra cieni” w reżyserii Guya Ritchie. Na gali pojawił się również grający ostatnio u Quentina Tarantino Rafał Zawierucha oraz współpracująca ze Storytel reżyserka i wokalistka Marysia Sadowska.

Podczas wakacji z przyjemnością wejdę w rolę widza, oglądając filmy pod gwiazdami. Repertuar jest tak bogaty, że człowiek chciałby się rozdwoić. Kilerów było dwóch, więc jakoś sobie poradzę – żartował tegoroczny laureat, Cezary Pazura.


Od wielu lat festiwal Kino Letnie Sopot - Zakopane wyróżnia tych, którzy dostarczają widzom filmowych doznań. W gronie laureatów znaleźli się tak fantastyczni artyści, jak: Borys Szyc, Anna Przybylska, Piotr Adamczyk, Agnieszka Grochowska, Artur Żmijewski, Alicja Bachleda – Curuś, Maciej Stuhr i Agnieszka Dygant. Wczoraj do tej pierwszoligowej, aktorskiej drużyny dołączył Cezary Pazura.
 
Na festiwal Kino Letnie Sopot – Zakopane zapraszają Provident i AXA. Festiwal potrwa do 31 sierpnia. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. Żeby zaplanować swoje filmowe wakacje, wejdźcie na stronę www.kinoletnie.pl

[ZT]2351[/ZT]

 

  • Na festiwal zapraszają: Provident i AXA
  • materiały prasowe Kino Letnie Sopot - Zakopane
  • zdjęcia:  Jurek Bartkowski/FotobankPL/UMS
REKLAMA
(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone