Zamknij

Wydarzenia warte uwagi - kultura w Dworku Sierakowskich

13:45, 05.06.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Coś dla ucha

Już w najbliższy czwartek 6 czerwca zachęcamy do wysłuchania kameralnego koncertu. O godzinie 18.00, w sali Dworku Sierakowskich zagrają: Krzysztof Komendarek-Tymendorf (aktówka) oraz Arnold Kamiński (skrzypce). Możliwość posłuchania pięknych utworów Krzysztofa Komendarka-Tymendofa: http://www.tymendorf.com/#media

9 czerwca (niedziela), godzina 18:00 -  niedzielny koncert kameralny. W koncercie fortepianowym „Solo i w duecie” wystąpią muzycy z Chin – Xiao Wei Guo i Neng Yi Chen.
W programie muzycznego wieczoru znajdą się kompozycje m.in.: W. A. Mozarta, M. Clementiego, L. van Beethovena, M. Ravela i F. Chopina.

Coś dla ducha

W poniedziałek 10 czerwca o godz. 18.30- Sztuka przy Stole - austriackiego dramatopisarza Stefana Vögla.
„Szach mat” to komedia, w której rezolutna pomoc domowa nieoczekiwanie wywraca do góry nogami świat dwóch emerytów. Tekst, w przekładzie Izabeli Rozhin, przeczytają aktorzy związani z Teatrem Wybrzeże: Elżbieta Goetel-Dąbkowska, Piotr Łukawski, Andrzej Nowiński i Krzysztof Gordon. Opiekę reżyserską nad spektaklem sprawuje Krzysztof Gordon.
Czerwcowy spektakl Teatru przy Stole jest wydarzeniem towarzyszącym obchodom Sopockich Dni Seniora. Czytanie sztuki poprzedzi słodki wstęp oraz przedmowa teatrologa, opiekuna artystycznego projektu – profesor Małgorzaty Jarmułowicz.

11 czerwca, godz. 17:00 - AKADEMIA DOBRYCH RELACJI –wykład/warsztaty/  Różni ludzie we wspólnym świecie
Różni ludzie i ja wśród nich. Wielka rozmaitość typów, usposobień, mentalności i systemów wartości. Jak się w tym odnaleźć? Jak pozostać otwartym na innych nie tracąc przy tym siebie samego? Trzy pierwsze wykłady cyklu pomogą uświadomić sobie i uporządkować tę różnorodność. Trzy kolejne przedstawią rodzaje interakcji i powiązań między ludźmi oraz opiszą właściwe sposoby funkcjonowania w bliższych i dalszych relacjach. (liczba miejsc ograniczona) 

Coś dla oka

W magiczny świat snów i baśniowych historii pełnych symboliki i wieloznaczności wprowadzi nas w czerwcu wystawa malarstwa i rysunku Anny Malinowskiej. Ekspozycja prezentowana w dworkowej Galerii Sztuki stanowi zbiór prac o spójnym klimacie, które powstały na przestrzeni lat 2007-2019.
 Wystawa potrwa do 3 lipca br. i będzie można ja oglądać codziennie w godz. 12.00-18.00.

 

źródło: info/foto https://www.facebook.com/TowarzystwoPrzyjaciolSopotu

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone