Zamknij

Nagrobki "Spalam się". Taniec śmierci w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

13:32, 30.04.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. sopot.fotobank.pl

Do końca majówki Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie będzie eksponowała prace Macieja Salamona i Adama Witkowskiego - członków grupy muzycznej Nagrobki. Autorzy w świadomy sposób łączą ze sobą rozmaite języki artystyczne, sięgając po elementy teatru, sztuki wizualne i muzykę. 

Stale nawracający temat śmierci stanowi motyw przewodni ekspozycji. Nie braknie zatem odniesień do zarówno tradycyjnej, jak i współczesnej ikonografii funeralnej, a także nawiązań do popularnych motywów Sądu Ostatecznego, ognia czy średniowiecznego danse macabre.

Widzowie będą mogli zobaczyć fresk sklepienny wykonany przez Macieja Salamona, a także instalację artystyczną stanowiącą wizualny komentarz do piosenki zespołu "Spalam się".

- Czy warto na życie nakładać śmiertelną perspektywę? Z drugiej jednak strony, czy da się jej nie stosować, jeśli już się raz zaczęło? Refleksji nad śmiercią, a więc myśli fundamentalnej i zagarniającej dla siebie inną optykę, nie da się zatrzymać - komentuje Stanisław Ruksza, kurator wystawy.

(Fot. sopot.fotobank.pl)

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone