Zamknij

Wybitni artyści znów w Sopocie - Festiwal Dwa Teatry - Harmonogram

09:34, 21.05.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W konkursie Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" wezmą udział 34 słuchowiska i 28 spektakli telewizyjnych. 19. odsłona święta radiowego i telewizyjnego teatru odbędzie się od 24 do 27 maja w Sopocie.

W tym roku Wielką Nagrodą Festiwalu za wybitne kreacje w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia uhonorowani zostaną wyjątkowi artyści: Halina Łabonarska i Jan Englert. 

  • W konkursie Teatru Telewizji weźmie udział 28 spektakli TTV oraz 34 słuchowiska.

Dyrektorami artystyczno-programowymi Festiwalu są: Ewa Millies-Lacroix ze strony Telewizji Polskiej i Janusz Kukuła oraz Małgorzata Małaszko-Stasiewicz z Polskiego Radia. Dyrektorem Festiwalu jest Joanna Strzemieczna-Rozen.

Rok Gustawa Herlinga-Grudzińskiego zostanie uczczony wydarzeniem „Dwa Teatry czytają Herlinga”. Opowiadania tego wybitnego prozaika przypomną znamienici aktorzy. Nie zabraknie także spotkań z Gwiazdami i wydarzeń związanych z rocznicami Stanisława Wyspiańskiego, Witolda Gombrowicza i Stanisława Ignacego Witkiewicza. Imprezy Festiwalu odbywać się będą w Sopocie, ale także w Gdyni (Gdyńskie Centrum Filmowe) i Gdańsku (Muzeum II Wojny Światowej).

Gala Festiwalu połączona z wręczeniem Wielkiej Nagrody odbędzie się 27 maja o godzinie 19.00. Nowością tegorocznego Festiwalu będzie między innymi to, że widzowie telewizyjnej Jedynki będą mogli obejrzeć spektakl, który otrzyma tego dnia Grand Prix tuż po zakończeniu Gali o godzinie 21.00 w paśmie Teatru Telewizji, a słuchacze - na antenie radiowej Jedynki, w tym samym czasie, będą mogli wysłuchać utworu nagrodzonego Grand Prix Konkursu radiowego.

 

Organizatorami festiwalu są: Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A. Natomiast współorganizatorami są: Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Miasta Sopot, Gdynia, Gdańsk. Organizatorem wykonawczym i producentem Festiwalu jest Gdański Oddział Telewizji Polskiej. „Dwa Teatry-Sopot 2019” patronatem objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Teatr OpoleTeatr Opole

0 0

Idealna okazaj żeby zobaczyć teyle sławnych osób
http://teatrekostudio.pl
Jest to też niezła możliwość wymiany doświadczeń. 15:39, 24.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone