Zamknij

Pomnik Władysława Bartoszewskiego w Sopocie. Kiedy poznamy szczegóły?

15:36, 05.03.2019 | Przemysław Szczygieł
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tymon Markowski / Agencja Gazeta

W związku z niewyłonieniem pierwszego miejsca w konkursie na projekt pomnika prof. Władysława Bartoszewskiego podjęto decyzję o powołaniu kolejnej edycji konkursu. Do udziału zostanie zaproszonych 2-3 rzeźbiarzy, a także laureat drugiego miejsca pierwszej edycji. Rzeźbiarze wezmą pod uwagę dotychczasowe sugestie mieszkańców tak, aby sprostać ich oczekiwaniom.

Do pierwszej edycji konkursu zgłoszono trzy prace, z których najlepiej oceniono projekt autorstwa Jacka Kicińskiego.

„W tej pracy jest zarys, skupienie twarzy, zastanowienia i powagi” - zaznaczał przewodniczący komisji Stanisław Gierada.

Jednak zarówno sama komisja, jak i sopocianie nie obyli się także bez krytycznych spostrzeżeń. Zwracano uwagę na to, że forma monumentu mogłaby być bardziej realistyczna. Zmianie miałyby ulec między innymi proporcje i posadowienie pomnika na podłożu.

"Obecnie jesteśmy w trakcie opracowywania wymagań dotyczących projektu pomnika. Stowarzyszenie spotka się z przewodniczącym Komisji konkursowej, panem profesorem Stanisławem Gieradą w najbliższy poniedziałek [red. - 11.03] celem podjęcia ostatecznych decyzji" -  informował Krzysztof Kolarz, prezes stowarzyszenia Warto być przyzwoitym.

Koszty budowy pomnika zostaną pokryte ze środków pochodzących ze zbiórki publicznej. Realizacja projektu wyłonionego w ramach drugiego konkursu zostanie wyeksponowana w przestrzeni sopockiego dworca.

[ZT]1177[/ZT]

 

(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

Histeryk obozów śmieHisteryk obozów śmie

1 0

Nie rozumiem dlaczego ten Pomnik jest potrzebny 16:32, 05.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone