Zamknij

Wokół wystawy Kolektywu g8 w Sopocie. O co chodzi z tą sztuka współczesną?

11:00, 14.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Przygotowując ofertę edukacyjną projektu G8 – Gimme Shelter, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie skupiła się na dwóch aspektach, które są ze sobą nierozłączne, czyli na poczuciu bezpieczeństwa oraz zmysłach. Przez ostatnie lata w miejskich trendach znaleźć można powrót do natury i powolne odchodzenie od dominacji zmysłu wzroku. Dlatego też w roku 2022 PGS planuje zwrócić swą uwagę na pozostałe zmysły i przygotował ofertę pełną sensoryczności i czułości.

Poczucie bezpieczeństwa, pewność realności doświadczanych sytuacji, dla tak zwanych osób pełnosprawnych zapewnia pełność zmysłów. Co jeśli któreś z nich zostaną nam zabrane? Tak jak w przypadku powikłań choroby spowodowanej wirusem COVID-19, stracimy węch lub/i smak. Czy mimo przebywania we własnych domu będziemy czuć się bezpiecznie? A co sprawia, że czujemy się bezpiecznie we własnym mieście?

- Na te pytania odpowiemy podczas pracy w terenie, działając z instalacjami artystek projektu G8 oraz tkanką miejską - przekonują przedstawiciele Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Prowadząca: Małgorzata Bujak – Aktualnie pracuje w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni, gdzie odpowiedzialna jest za Klub Seniora oraz edukację osób z niepełnosprawnościami. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych (specjalności: Animacja Kultury oraz Krytyka Artystyczna). Radna Dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana. Współpracowała m.in. ze Stowarzyszeniem Traffic Design, UrbanLabem Gdynia, NOMUSem, Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, tuBAZĄ czy Muzeum Emigracji w Gdyni.

Spotkanie nr I

  • Kiedy: 16.07.2022.
  • Wstęp: 15 zł.

O co chodzi z tą sztuka współczesną?

Oprowadzanie po wystawie ze szczególnym uwzględnieniem multidyscyplinarności i sensoryczności instalacji oraz z krótkim wykładem dot. historii sztuki zaangażowanej i współczesnej.

Zapisy: edukacja@pgs.pl

[ZT]13671[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Morfeusz Morfeusz

6 1

Buhaaaahaaaa "Tak jak w przypadku powikłań choroby spowodowanej wirusem COVID-19, stracimy węch lub/i smak" SZTUKA, buhaaaahaaaa 20:15, 15.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KK

1 2

Co za prymityw. 14:22, 26.07.2022


0%