Zamknij

Sopot: Teatr Atelier rozpoczyna Lato Teatralne! Na początek „Strefa Zero”

11:00, 06.07.2022 | .
Skomentuj Fot. materiały prasowe Teatru Atelier
REKLAMA

Na lipiec i sierpień do Sopotu powraca Lato Teatralne. Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej zaprasza na spektakle teatralne, również premierowe, recitale i koncerty, a także na Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską. Na początek „Strefa Zero”, spektakl w reżyserii André Hübnera-Ochodlo.

Lato Teatralne Sopot 2022 rozpocznie się 7 lipca, a otworzy je przedpremierowy pokaz spektaklu „Strefa Zero”, w reżyserii André Hübnera-Ochodlo, dyrektora Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Sopocką premierę przedstawienia zaplanowano na 10 lipca. Przedstawienie było wcześniej prezentowane na scenie Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie i spotkało się z niezwykle przychylnym przyjęciem krytyków i publiczności. „Strefa Zero” to tekst znakomitego amerykańskiego dramatopisarza Neila LaBute’a. Akcja spektaklu rozgrywa się w Nowym Jorku, dobę po ataku terrorystycznym na WTC. W obsadzie zobaczymy dwoje wspaniałych aktorów – Teresę Dzielską i Adama Machalicę.           

Miłośników teatru dramatycznego zachwycą z pewnością dwa wspaniałe monodramy Ewy Błaszczyk. Ta niekwestionowana gwiazda sceny 12 lipca zaprezentuje spektakl „Oriana Fallaci. Chwila w której umarłam”. To historia jednej z najbardziej wyrazistych i „słyszanych” dziennikarek swojej epoki. Dzień później, w spektaklu „Nazywam się Tamara Biakow i jestem legendą” poznamy losy fikcyjnej, żydowskiej divy operowej. Ponadto miłośnicy talentu Ewy Błaszczyk będą mogli wybrać się dwukrotnie (14 i 15 lipca) na jej recital zatytułowany „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”, na który złożą się piosenki napisane przez najwybitniejszych polskich i światowych artystów.

17 lipca w Teatrze Atelier rozpoczną się Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską, Na sopockiej scenie wystąpią artyści z niemal całego świata – od Polski, przez Niemcy, Austrię, aż po… Chile! Organizatorzy zaproszą także na bezpłatne warsztaty, na których będzie można zgłębić tajniki języka hebrajskiego i poznać podstawy tańca izraelskiego, zaś warsztaty Jidyszkajt wprowadzą w świat kultury i religii żydowskiej. Pierwszy dzień poświęcony będzie językowi jidysz. Uczestnicy poznają podstawowe zwroty, ciekawe słówka oraz piosenki, a także nauczą się zapisywać swoje imię w alfabecie jidysz. Drugiego dnia tematem przewodnim będą religia i zwyczaje – opowieść o żydowskich świętach i dniu codziennym.

Tegoroczne lato w sopockim Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej będzie również bogate w koncerty i recitale. Wystąpią m.in.: Hanna BanaszakKatarzyna Groniec i Magda Umer. Będzie również okazja do świętowania 50-lecia pracy artystycznej wybitnego kompozytora i reżysera Jerzego Satanowskiego, który nie tylko sprawuje pieczę nad konkursem na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej, ale jest również twórcą koncertu „Mumiosiecka”, łączącego na scenie laureatów nagrody publiczności dziesięciu edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” z zespołem Teatru Mumio.

Bilety są dostępne na stronie www.teatratelier.pl, a w lipcu także w kasie teatru.

[ZT]13602[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%