Zamknij

Artysta wierny pejzażowi. Wystawa prac Wojciecha Zaniewskiego w sopockiej PGS

12.17, 20.06.2022 . Aktualizacja: 12.17, 20.06.2022
Skomentuj WOJCIECH ZANIEWSKI, PEJZAŻ Z CYKLU WYDMY (2021). MAT. PRASOWY PGS W SOPOCIE
REKLAMA

Abstrakcyjne i idylliczne krajobrazy wykonane techniką pastelową oraz obrazy olejne Wojciecha Zaniewskiego będzie można zobaczyć na nowej wystawie „Pejzaże” w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Jej wernisaż odbędzie się w czwartek, 23 czerwca 2022 r.

Wojciech Zaniewski jest artystą, który w swojej twórczości pozostaje wierny pejzażowi. Plaża, nadmorska roślinność i nieuczęszczane ścieżki to powtarzające się motywy w jego twórczości.

Krajobrazy w różnych kolorach

Na wystawie „Pejzaże” zaprezentowane zostaną prace wykonane techniką pastelową z lat 2012-2022 oraz najnowsze obrazy olejne. Zaniewski z konsekwencją i dyscypliną realizuje swoją wizję otaczającego nas świata, który jest bliski naturze. Pomimo powtarzającego się tematu, na wystawie zwiedzający odnajdą jego różne abstrakcyjne przetworzenia.

Najnowsze prace, stanowiące główny trzon ekspozycji, wykonane zostały w odcieniach fioletów i charakteryzują się wyraźną redukcją detali. Prace z cyklu Wydmy prezentowane są z kolei w różnych odsłonach kolorystycznych – w stonowanych, subtelnych barwach, ale również w odważnych, kontrastowych zestawieniach. Ciekawą propozycję stanowią również pastele z cyklu Niepokój, emanujące nastrojem tajemnicy i niedopowiedzenia. Wystawę dopełniają obrazy olejne, w których pojawia się idylliczny krajobraz wiejski.

Prace prezentowane na wystawie pochodzą m.in. z kolekcji Państwowej Galerii Sztuki, Urzędu Miasta Sopotu oraz Morskiej Agencji Gdynia Sp. z.o.o.

Wojciech Zaniewski. Pejzaże

Wernisaż: 23 czerwca 2022 r., czwartek, godz. 18.00

Wystawa czynna: 24 czerwca – 14 sierpnia 2022 r.

Gdzie: Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2, Sopot

Autor: Marcin Szumny
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego / Pomorskie.eu

[ZT]13488[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%