Zamknij

Koncertowy Turniej Tenorów o Laury Trójmiasta - największe przeboje z oper, operetek i musicali

08:34, 16.05.2022 | .
Skomentuj

Sześciu tenorów o wyjątkowych głosach i nienagannej prezencji zmierzy się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w śpiewaczym konkursie, w którym pięknym głosom towarzyszyć będzie dreszczyk artystycznej rywalizacji.

  • Gdzie: Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku.
  • Kiedy: 12 czerwca 2022 (niedziela),
    - godz. 16:00

Żeby było jeszcze ciekawiej, to w pozakonkursowej części koncertu do tenorów dołączą dwie urocze sopranistki, a wszystkim wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Salonowa „Moderato” z Bydgoszczy. Składający się z dwóch części koncert zawierać będzie najpopularniejsze arie operowe z różnych stron świata, wymagający, choć pozornie lekki repertuar operetkowy oraz mieszane duety w repertuarze operowym, operetkowym i musicalowym. W przerwie odbędzie się głosowanie. Całe przedsięwzięcie dowiedzie, że muzyka klasyczna wcale nie musi być traktowana bardzo poważnie i może dostarczyć wszystkim rozrywki na najwyższym poziomie.

Program koncertu:

 

I. Najpopularniejsze arie operowe z różnych stron świata.

II. Wymagający choć pozornie lekki repertuar operetkowy i musicalowy.

Przerwa na głosowanie.

III. Duety z sopranistkami w repertuarze operowym i operetkowym.


* wpisz kod rabatowy esopot.pl i uzyskaj 5% rabatu

Wykonawcy

Aleksander Kruczek – pomysłodawca imprezy. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach oraz Akademii Operowej w Teatrze Wielkim w Warszawie. Laureat wielu międzynarodowych konkursów – m.in. "Juventis Canti" na Słowacji, w Warszawie, Busku-Zdroju, Krakowie, Krynicy-Zdroju i Karlovych Varach (2019) oraz VI edycji telewizyjnej „Bitwy Tenorów na Róże” (2019).

Bartosz Kuczyk - absolwent Poznańskiej Szkoły Chóralnej i Mistrzowskiego Kursu Wokalnego Tomasza Zagórskiego. Współpracował z Prywatnym Teatrem Operowym we Wrocławiu – m.in. „Czarodziejski flet” W. A. Mozarta czy „Zemsta nietoperza” J. Straussa.

Mirosław Niewiadomski - absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Laureat II nagrody na I Europejskim Festiwalu Duetów Operetkowych i Musicalowych w Poznaniu. Finalista Konkursu Wokalnego w Dusznikach-Zdroju i Polsko-Niemieckich Konfrontacjach Wokalnych w Poznaniu. Występował na wszystkich scenach operetkowych, operowych i filharmonicznych w Polsce.

Mariusz Adam Ruta - śpiewak młodego pokolenia występujący na scenach operowych, operetkowych w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma teatrami muzycznymi i filharmoniami, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Częstochowie, Lublinie, Rzeszowie i Kijowie (Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej). Brał udział w polskim projekcie "3 Tenorów" oraz w Festiwalu Mozartowskim w Warszawie.

Sylwester Targosz-Szalonek - solista teatrów operowych, instrumentalista, prezenter telewizyjny, animator kultury, twórca kilku muzycznych festiwali (m.in. Śląski Festiwal Operetki). Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i uczestnik licznych międzynarodowych konkursów mistrzowskich. Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi dyrygentami, koncertował m.in. w Europie i Ameryce Południowej.

Nazar Tatsyshyn – absolwent Akademii Muzycznej we Lwowie. Założyciel i lider występującego na całym świecie zespołu tenorów „Leonvoci”. Jest solistą Filharmonii i Opery Narodowej we Lwowie. Uczestniczył w licznych konkursach, festiwalach i warsztatach wokalnych na Ukrainie i poza jej granicami, współpracując w wybitnymi reżyserami i dyrygentami całego świata.

Justyna Dyla - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich, m. in. prof. Teresy Żylis-Gary. Jest laureatką Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury oraz finalistką konkursu im. Haliny Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu. Występuje na deskach Filharmonii Zielonogórskiej, Świętokrzyskiej, Gorzowskiej, Opery Kentucky w Louisville (USA), w Teatrze Wielkim w Łodzi oraz podczas Festiwalu Operowego w Bregenz (Austria).

Emilia Zielińska - laureatka wielu prestiżowych konkursów wokalnych. Była solistka Koncertu Bożonarodzeniowego w Pałacu Apostolskim w Watykanie. Debiutowała na deskach Teatru Nowego w Łodzi po czym została solistką Polskiej Opery Kameralnej, współpracownicą Teatru Narodowego Operetki w Kijowie oraz solistką licznych gali operetkowo-musicalowych, a także operowo-operetkowych.

Orlin Bebenow – dyrygent i kompozytor, śpiewak i multiinstrumentalista. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Założyciel i dyrygent Orkiestry Salonowej „Moderato”. Prowadził też orkiestry w Koszalinie, Bydgoszczy, Perniku i Shumenie (Bułgaria), a obecnie jest związany z Operą Novą w Bydgoszczy. Jako juror zasiada w licznych krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Jest też laureatem kilku konkursów kompozytorskich.

Więcej informacji:

Strona www - turniej-tenerow.pl 
Wydarzenie na FB 


* wpisz kod rabatowy esopot.pl i uzyskaj 5% rabatu

Polecane : Imprezy i wydarzenia w Sopocie 2022

[ZT]13090[/ZT]

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

RafałRafał

1 0

To Rydzyk zaparkował autem od bezdomnego.😉 23:03, 28.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%