Zamknij

Wyprawki szkolne "Dobry Start" kto już skorzystał?

13:06, 08.07.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Dobry Start w Polsce

 Według danych wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej, Bartosza Marczuka, od niedzieli do czwartku, drogą elektroniczną złożono już 370 tys. wniosków o świadczenie „Dobry start”! Na razie nie ma żadnych problemów z systemem ani obsługą wniosków.

Jak wypada Sopot?

Przez pierwszy tydzień, od startu możliwości złożenia wniosków, mieszkańcy Sopotu złożyli ich aż 300 - drogą elektroniczną. Wszystkie z nich zostały zweryfikowane i rozpatrzone. Po otrzymaniu pieniędzy przez MOPS, zostaną one przekazane wnioskodawcom. 

– Jesteśmy gotowi do wypłaty pierwszych świadczeń – mówi Andrzej Czekaj, z-ca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. – Złożyliśmy już zapotrzebowanie na środki do Urzędu Wojewódzkiego i jak tylko dotrą do nas pieniądze, będziemy wypłać 300 zł na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry start”. Pierwsze wypłaty przewidujemy już w przyszłym tygodniu.

Co ważne, dokumenty warto składać drogą elektroniczną, co znacznie przyspieszy wypłatę. Po wpłynięciu wniosku w czasie lipca i sierpnia, pieniędzy na wyprawkę szkolną dla dziecka można spodziewać się do końca września. 

– Obsługa wniosków składanych drogą elektroniczną przebiega bardzo sprawnie. Na bieżąco są weryfikowane i rozpatrywane, mamy więc możliwość, aby wypłacić środki już teraz – podkreśla Marlena Jasnoch, kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego sopockiego MOPS-u.

– Jeśli ktoś z rodziców ma problem z wypełnieniem wniosku drogą elektroniczną lub nie ma dostępu do internetu, zapraszamy do naszego działu przy al. Niepodległości 876, poniedziałek w godz. 12.00-17.00, wtorek-piątek  w godz. 10.00-14.00. Do Państwa dyspozycji jest komputer z dostępem do internetu, a w przypadku wątpliwości i trudności z wypełnieniem wniosku, pomoże na miejscu pracownik – zachęca M. Jasnoch. – W trosce o wygodę i sprawną obsługę można się też umówić telefonicznie (58 551 61 63), na konkretną godzinę. 

Dobry Start, czyli  300 zł , jednorazowo, przysługuje niezależnie od dochodu, na dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami świadczenia będą wypłacane do 24. roku życia. 

Przypominamy, że wnioski można składać online: empatia.mrpips.gov.pl 

Wsparciem finansowym będzie objęte 4,5 mln uczniów w Polsce. 

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone