Zamknij

Odkrywamy Grecję! Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem

13:44, 23.11.2021 | .
Skomentuj Graf. materiały Biblioteki Sopockiej
REKLAMA

Biblioteka Sopocka zaprasza na reporterską lekcję geografii. Wspólnie z Dionisiosem Sturisem odwiedzimy Grecję i poznamy jej historię, kulturę, kuchnię oraz współczesne problemy i wyzwania. Spotkanie z autorem odbędzie się już w najbliższy czwartek, 25 listopada, w Sopotece (ul. Tadeusza Kościuszki 14). Początek dyskusji zaplanowano na godzinę 18.

Dionisios Sturis to urodzony w 1983 roku w Grecji, a wychowany w Polsce, dziennikarz i pisarz. Pracował dla TOK FM, gdzie zajmował się polityką zagraniczną. Współpracuje z „Wysokimi Obcasami, „Dużym Formatem” i „Polityką”. Autor licznych reportaży prasowych i radiowych oraz trzech książek reporterskich opowiadających o współczesnej Grecji. Wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród dziennikarskich, m.in. Nagrody Grand Press, Nagrody PAP im. Kapuścińskiego, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, Nagrody im. Macieja Płażyńskiego. W tym roku ukazały się dwie jego książki na temat Grecji: reportaż „Zachód słońca na Santorini” oraz „Kalimera. Grecka kuchnia radości”.

Projekt „Biblioteczna Akademia Nauk” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

[ZT]11035[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%