Zamknij

Poznaj zwycięzców II edycji Sopockich Konsekwencji Teatralnych

08:52, 11.12.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Jury II edycji Sopockich Konsekwencji Teatralnych, organizowanych przez Teatr BOTO i trwających od 16 września do 2 grudnia 2018 roku, postanowiło przyznać:


I nagrodę - Dużą Konsekwencję Teatralną - w wysokości 7 000 złotych spektaklowi "Hamlet. Sen" Sławek Krawczyński, Anna Godowska: Święto Snów za oryginalną koncepcję interpretacyjną, powstałą w oparciu o pracę ze snami i nieświadomością, kanonicznego tekstu Shakespeare’a. Pogłębiona analiza intelektualna Sławka Krawczyńskiego współpracującego z choreografką - Anną Godowską, magnetyczna oprawa muzyczna Petera Łyczkowskiego, choreograficzna precyzja wielości aktorskich kreacji Borysa Jaźnickiego złożyły się na niezwykle poruszający spektakl, który dał nam - widzom, możliwość przeżywania wraz z Hamletem owego zalążka duchowego wyzwolenia, kiedy to forma „nie-być” jest tylko inną formą „być”.


z uwzględnieniem głosów publiczności Jury zdecydowało się przyznać II nagrodę - Średnią Konsekwencję Teatralną - w wysokości 3 000 złotych spektaklowi "Wanda Wasilewska" w reżyserii Aleksandry Skorupy za niecodzienną lekcję historii, ukazanej z perspektywy Wandy Wasilewskiej - postaci, która dzięki rzetelnej grze aktorskiej Kamili Banasiak, strącona z ironicznego piedestału, ożywa i ukazuje nam swoje oblicze ludzkiej złożoności.


III nagrodę - Małą Konsekwencję Teatralną - w wysokości 2 000 złotych Jury przyznaje spektaklowi "Dzień, w którym V. dała mi do myślenia, albo jak się pozbyłam prokrastynacji" w reżyserii (oraz solowej roli) Aleksandry Bożek-Muszyńskiej za zaproszenie widzów do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, co przyniesie czas, jeżeli uświadomimy sobie jego nieprzebłaganą ulotność. Za twórcze, intrygujące i oryginalne obrazy odrealnionej rzeczywistości, która dzięki hiperbolizacji formy estetycznej ekspresji stała się możliwą do zniesienia.


Jury zdecydowało się również przyznać dwa honorowe wyróżnienia:
za grę aktorską dla Macieja Rabskiego, który wcielił się w rolę Textora Texela w spektaklu "Kosmetyka wroga" w reżyserii Grzegorza Grecasa (Fundacja Teatr Układ Formalny).
dla spektaklu "Las" Psychoteatru za walory inscenizacyjne - niezwykłą plastyczność obrazów wykreowanych na scenie za pomocą światła i choreografii.

Członkowie Jury:

  • Małgorzata Fijas
  • Joanna Gralińska
  • Joanna Gruca
  • Beata Urbańczyk
  • Arkadiusz Drewa
  • Dariusz Rodzik


Fundacja Teatru BOTO gratuluje nagrodzonym twórcom i dziękuje wszystkim uczestnikom przeglądu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na III Sopockie Konsekwencje Teatralne 2019!

zdj: fot. Maciej Zakrzewski FotoTeatr

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone