Zamknij

Łyk kultury w Dworku Sierakowskich - przegląd darmowych wydarzeń

10:19, 10.12.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek, 10 grudnia 2018 roku o godzinie 18.30 Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na Teatr przy Stole.

Zaprezentowana zostanie komedia duetu niemieckich dramaturgów: Folkera Bohneta i Alexandra Alexa „Oskar dla Emily” w przekładzie Jacka Kaduczaka. To historia o wspólnym starzeniu się dwojga ludzi połączonych tą samą pasją. Opowieść o szacunku i miłości pozbawiona tandetnego sentymentalizmu, dynamiczna i dowcipna. Tekst zinterpretują aktorzy: Elżbieta Goetel-Dąbkowska, Krzysztof Gordon i Piotr Łukawski, a słowo wstępne wygłosi teatrolog, opiekun artystyczny projektu – profesor Małgorzata Jarmułowicz.

Wstęp wolny

„Oskar dla Emily”

Co można czuć do współmałżonka po 45. latach wspólnego życia? Poza rutyną i śmiertelną nudą? Poza rozczarowaniem i obojętnością? Okazuje się, że możliwości są nieograniczone… Emily i Henry to para starych, niespełnionych aktorów. Marzyli o filmie, sławie i willi w Beverly Hills. Zamiast tego mają skromny domek na przedmieściach Los Angeles i jedzenie fast food.

Źródłem radości jest dla nich syn, Billy. Nie wiemy tylko, czy jest sławnym nowojorskim lekarzem, jak twierdzi Emily, czy sławnym adwokatem, jak utrzymuje Henry. Wygląda na to, że jedno z nich padło ofiarą demencji. Ale które? Prawdę mówiąc oznak demencji nie widać. Para bezustannie prawi sobie złośliwości, a ich dialogi znamionują inteligencję, poczucie humoru i ciętą błyskotliwość. Co jakiś czas odgrywają fragmenty swych teatralnych ról sprzed kilkudziesięciu lat. Szczególnie upodobali sobie Romea i Julię. Grają z energią i wewnętrznym żarem, w niczym nie przypominając zgrzybiałych staruszków. Szykują się na uroczystość rozdania Oskarów. Emily ma nadzieję zdobyć tę nagrodę za całokształt twórczości.

Tymczasem zbliża się Wieczór Oskarów. On również przybierze nieoczekiwany obrót, a jego finałem będzie dźwięk policyjnej syreny…

 

  • AKADEMIA DOBRYCH RELACJI – Poznaj samego siebie! Cykl wykładów nt. psychologii relacji. (ostatni wykład)

11 grudnia (wtorek) – Temperament. Charakter. Osobowość, godz. 18:00 

 

Co muszę przyjąć, a co mogę zmienić?

  1. Obszary wpływu, czyli szukanie pod latarnią.
  2. Lęk przed zmianą.
  3. Mój „martwy punkt”

 

  • CZWARTKOWE WIECZORY MUZYCZNE

TWPS zaprasza na kameralne koncerty, w każdy czwartek o godzinie 18.00 do sali koncertowej Dworku Sierakowskich.

13 grudnia wystąpi Aleksandra Żebrowska - klawesyn 

[ZT]1029[/ZT]

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone