Zamknij

Art Inkubator w Sopocie: Empatia w sztuce. Warsztaty z Urszulą Zajączkowską

13:25, 09.09.2021 | P.S
Skomentuj Materiały Goyki 3 Art Inkubatora
REKLAMA

Goyki3 Art Inkubator zaprasza na warsztaty poświęcone empatii w sztuce. Czterogodzinne spotkanie z prof. Urszulą Zajączkowską, poetką i botaniczką, odbędzie się w piątek, 17 września, o godzinie 11.00. Obowiązują zapisy.

W czasie czterogodzinnego spotkania będzie mowa o empatii w sztuce, a także o postrzeganiu podmiotowym i przedmiotowym. Tematy będą poruszane podczas plenerowych działań w Parku przy Goyki, na które złożą się: zbieranie elementów zielnika, praca z mikroskopem, analiza dotychczasowych działań. Warsztaty poprowadzi dr hab. Urszula Zajączkowska.

Profesor Urszula Zajączkowska jest poetką, botaniczką, artystką wizualną i muzykiem, adiunktem w Samodzielnym Zakładzie Botaniki Leśnej SGGW w Warszawie. Studiuje wzrost, anatomię, ruchy roślin i ich śmierć. Bada ich aerodynamikę oraz biomechanikę. Debiutancki tom „Atomy" (2014) był nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. W 2017 roku ukazał się tom „Minimum", również nominowany do Silesiusa oraz do nagrody im. K.I. Gałczyńskiego, nagrodzony Nagrodą Kościelskich. W tym samym roku wraz z grupą artystów stworzyła projekt artystyczny „Cambium Killers", który jest wyrazem sprzeciwu wobec punktowego systemu oceny w nauce. Jej film „Metamorphosis of Plants", zainspirowany dziełem J.W Goethego, został nagrodzony podczas Scinema International Science Film Festival w kategorii Najlepszy film eksperymentalny / Animacja oraz na Festiwalu Światła w Miami. Felietonistka magazynu „dwutygodnik.com", stale współpracuje z kwartalnikiem „Przekrój". Mieszka w Wołominie. Laureatka tegorocznej Nagrody Literackiej Gdynia.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]10222[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%