Zamknij

Festiwal Literacki Sopot – rekord frekwencyjny i medialny

17:14, 05.12.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Tegoroczna, siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Literacki Sopot, odbyła się w dniach od 16 do 19 sierpnia. Wydarzenia festiwalowe, w ciągu czterech dni, przyciągnęły rekordową liczbę 18 tys. osób. Festiwal był rekordowy także pod innym względem – wartości marketingowej wydarzenia. Ekwiwalent reklamowy wyniósł niemal 7 mln złotych.

 

Analiza przeprowadzona przez firmę Press Service Monitoring Mediów Sp. z o.o. objęła doniesienia medialne dotyczące Literackiego Sopotu, które ukazały się w okresie od stycznia do listopada br. Ocenie poddanych zostało ponad 1100 monitorowanych tytułów prasowych, 100 stacji radiowych i telewizyjnych a także 5 mln źródeł internetowych, w tym najważniejszych mediów społecznościowych.

Na temat Literackiego Sopotu 2018 zebrano 2 951 publikacji, z których największą część stanowiły posty w social media (1 777). Warto podkreślić, że nie odnotowano materiałów negatywnych. Z badań wynika, że przekaz dotyczący sopockiego festiwalu literackiego dotarł do 21 051 955 odbiorców, zaś zweryfikowana wartość ekwiwalentu reklamowego (wskaźnika określającego kwotę jaką należałoby wydać na publikację lub emisję przekazu, gdyby był on reklamą) wyniosła 6 948 791 zł.

Przeprowadzona analiza dowodzi, że Literacki Sopot jest coraz silniejszą marką i jednym z ważniejszych festiwali poświęconych literaturze w Polsce. Publiczność coraz chętniej odwiedza wydarzenia festiwalowe, licząc na ciekawych gości, a takich w czasie minionych 7 lat nie brakowało. Gościem i gwiazdą Literackiego Sopotu 2018 (edycja francuskojęzyczna) była znana na całym świecie brytyjska pisarka Zadie Smith, która swoją obecnością zapowiedziała festiwal przyszłoroczny. Tematem przewodnim będzie literatura anglojęzyczna.

 

Międzynarodowy Festiwal Literacki Sopot od 2012 roku organizują Miejska Biblioteka Publiczna i Miasto Sopot.

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone