Grand Prix Sopot-Gdynia: Daniel Stawiarski wygrał IX Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski

14:58, 15.08.2021 K.W Aktualizacja: 23:07, 15.08.2021
Skomentuj Fot. Agnieszka Wołkowicz Agencja UMA Fot. Agnieszka Wołkowicz Agencja UMA

Daniel Stawiarski, jadący Mitsubishi Lancerem wygrał sobotnią, IX Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Kierowca jest także liderem klasyfikacji generalnej GSMP w Kat. 1. Zwyciężył wyprzedzając rekordzistę trasy, Michała Ratajczyka (także Mitsubishi Lancer). Różnica pomiędzy kierowcami po dwóch przejazdach wyścigowych wynosiła zaledwie 0,411 sekundy. Na miejscu trzecim sklasyfikowano debiutującego w tym sezonie w wyścigach górskich Piotra Parysa (Ford Fiesta, Tradepol Team).

Emocje dla licznie zgromadzonych kibiców zaczęły się już w pierwszym podjeździe treningowym, kiedy na trasie pojawiła się czerwona flaga po wywrotce cross cara Krzysztofa Hajduka. Na szczęście i zawodnikowi i pojazdowi nic się nie stało i wieliczanin mógł kontynuować zawody. Drugi podjazd treningowy odbył się bez szczególnych zdarzeń. Podjazdy wyścigowe obfitowały w awarie techniczne kilku zespołów. Oczekujący na końcowy pojedynek Ratajczyka i Stawiarskiego kibice nie zawiedli się. Niesamowicie szybko pojechał Daniel Stawiarski, ustanawiając z czasem 1:21,491 nowy rekord trasy. Zawody ukończyło 58 kierowców.