Zamknij

Zobacz, jak skaczą konie na Hipodromie! Rekordowa liczba zgłoszeń

13:55, 20.11.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Prawie 300 koni zostało zgłoszonych na zawody w skokach przez przeszkody, które odbywają się  w ramach cyklu JumpOFF Hipodrom.

W zawodach wystartuje 250 koni i blisko 200 zawodników. Zapowiada się wyrównana walka o punkty do klasyfikacji generalnej. 


Na początku października na Hali Pomarańczowej sopockiego Hipodromu rozegrana została pierwsza eliminacja w ramach tegorocznego JumpOFF Hipodrom, który trwa od października do kwietnia przyszłego roku. Zasadą jest, że zawodnicy chcą wziąć udział w każdej lub prawie każdej eliminacji, gdyż pozwala im to na zbieranie punktów, za które w finale odbiorą nagrody. Do podziału jest 40 tysięcy złotych. 

W ten weekend, podczas czwartej eliminacji, weźmie udział około 250 koni, co oznacza, że zawody potrwają w sobotę i w niedzielę do późnych godzin wieczornych. 
Rano i przed południem rozpoczną się konkursy dla najmłodszych, o wysokości przeszkód nie przekraczającej 90 cm oraz konkurencje dla kucy, po południu startować będą starsi i bardziej doświadczeni jeźdźcy. 

Konkursy, w zależności od wysokości przeszkód, oznacza się literami:
LL – wysokość przeszkód do 90 cm
L – wysokość przeszkód 100 cm 
P –  wysokość przeszkód 110 cm 
N – wysokość przeszkód 120 cm 
C – wysokość przeszkód 130 cm 
CC – wysokość przeszkód 140 cm 
CS – wysokość przeszkód 150 cm 

Dla publiczności ogromną atrakcją jest możliwość zobaczenia z bliska koni i jeźdźców. Zupełnie inne emocje towarzyszą kibicowaniu, gdy ważący 500 kg koń galopuje tuż koło nas, pokonując kolejne przeszkody. Widzowie, którzy po raz pierwszy mają okazję zobaczyć zawody na żywo, zwracają uwagę, że jest to zupełnie inne przeżycie, niż oglądanie tego sportu w telewizji. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia Hipodromu w najbliższy weekend i przekonania się, co tkwi w jeździectwie, że tak wiele osób połknęło tego bakcyla. 

JumpOFF Hipodrom IV eliminacja 
24-25 listopada, godz. 8.00-21.00
Hipodrom Sopot, Hala Pomarańczowa
WSTĘP BEZPŁATNY 

Podajemy aktualne daty eliminacji w ramach cyklu JumpOFF:

  • 8-9 grudnia
  • 26-27 stycznia
  • 2-3 marca
  • 12-14 kwietnia (finał cyklu)

Więcej informacji na stronie www.hipodrom.sopot.pl oraz na profilu Hipodromu na Facebooku: @SopotHipodrom. 

Godziny poszczególnych konkursów można znaleźć na stronie www.zawodykonne.com 
Tam również można śledzić wyniki na żywo. 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone