Zamknij

Trefl Sopot opuszcza trener - Marcin Kloziński

12:10, 20.11.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Marcin Kloziński przestał pełnić funkcję pierwszego trenera Trefla Sopot. W najbliższym spotkaniu przeciwko Stelmetowi Enea BC Zielona Góra zespół żółto-czarnych poprowadzi jego dotychczasowy asystent – Krzysztof Roszyk.

Kloziński był związany z Treflem od 2011 roku. Przez trzy sezony pracował z sopockimi grupami młodzieżowymi, sięgając m.in. po mistrzostwo Polski w kategorii U18. Przed rozgrywkami 2015/2016, po rocznej przerwie, wrócił do klubu, obejmując stanowisko asystenta w pierwszym zespole żółto-czarnych. W swojej dotychczasowej karierze związany był on także z juniorskimi reprezentacjami Polski. 35-latek zadebiutował w roli pierwszego szkoleniowca 1 kwietnia 2017 roku, przejmując zespół po Zoranie Marticiu. Łącznie Kloziński poprowadził Trefla w 45 meczach.

– Po wczorajszym meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza spotkaliśmy się z trenerem i wspólnie uznaliśmy, że konieczne są zmiany, dlatego podjęliśmy decyzję o zakończeniu współpracy. Po sześciu porażkach na początku sezonu drużynie potrzebny jest nowy impuls, który pomoże naszym zawodnikom wrócić na właściwe tory. W najbliższych dniach prowadzić będziemy rozmowy z potencjalnymi kandydatami na stanowisko trenera, a tymczasowo obowiązki pierwszego szkoleniowca przejmie Krzysztof Roszyk. Dziękuję trenerowi Klozińskiemu za współpracę i życzę powodzenia na dalszych szczeblach kariery – informuje Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

21 listopada w wyjazdowym starciu ze Stelmetem zespół Trefla Sopot poprowadzi Krzysztof Roszyk. Po tym spotkaniu nastąpi przerwa w rozgrywkach Energa Basket Ligi, związana z meczami reprezentacji. Kolejne ligowe spotkanie sopocianie rozegrają dopiero 10 grudnia, kiedy zmierzą się w ERGO ARENIE z GTK Gliwice.

źródło: https://treflsopot.pl/marcin-klozinski-odchodzi-z-trefla-sopot/

(J.F)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone