Wygrana drużyny MKS Dąbrowa Górnicza z Trefl Sopot

12:00, 20.11.2018 J.F Aktualizacja: 12:00, 20.11.2018
Skomentuj

Pierwszą połowę Trefl wygrał różnicą ośmiu punktów, a po przerwie to MKS zwyciężył 18 oczkami. To sprawiło, że na koniec meczu dąbrowianie mieli przewagę i zwyciężyli 80:70.

Sopocianie od początku spotkania konsekwentnie próbowali grać pod kosz, co bardzo kończyło się skutecznymi akcjami. Trefl rozsądnie selekcjonował swoje rzuty, dzięki czemu szybko zbudował przewagę nad ekipą gości. Dobrze tempo gry regulował Ian Baker, nieźle z piłką w rękach prezentowali się także Łukasz Kolenda i Vernon Taylor. Co ważne, koszykarze żółto-czarnych ograniczali straty, grając mądrze, bez zbędnego ryzyka. W ekipie „serca Sopotu” doskonale prezentował się kapitan, Paweł Leończyk, który grał praktycznie bezbłędnie, trafiając wszystkie rzuty z gry. Po 20 minutach „Leon” miał na swoim koncie 14 oczek, 4 zbiórki i 3 asysty. Bezbłędnie rzucał także Vernon Taylor, świetnie pod koszem prezentował się Milan Milovanović, a skutecznie asystował Ian Baker. To wszystko na koniec drugiej kwarty złożyło się na prowadzenie sopocian 43:35.

Po zmianie stron obraz meczu całkowicie uległ zmianie, Trefl przestał wykorzystywać swoje okazje, a MKS trafiał raz za razem. To sprawiło, że przewaga wypracowana w pierwszych dwudziestu minutach błyskawicznie topniała i już po niecałych pięciu minutach to dąbrowianie znaleźli się na prowadzeniu. Koszykarze Jacka Winnickiego wygrali początkowe minuty trzeciej kwarty 18:5, a całą odsłonę 28:9. Po 30 minutach goście prowadzili 63:52. W ostatniej kwarcie Trefl kilka razy wypracował serię punktową i potrafił zbliżyć się do przeciwników. Bardzo solidnie pod koszem spisywał się Milan Milovanović, który kilka razy skutecznie skończył swoje akcje i pomógł żółto-czarnym zbliżyć się do rywali na 3 punkty. Jednak MKS nie pozwolił w tym meczu na więcej, dobrze odpowiadając na celne próby Trefla. Ostatecznie to goście wygrywają 80:70.

Trefl Sopot – MKS Dąbrowa Górnicza 70:80 (20:15, 23:20, 9:28, 18:17)

Trefl: Leończyk 18, Milovanović 18, Baker 12, Taylor 9, Jeszke 5, McCray 4, Ł. Kolenda 4, Kulka 0, Motylewski 0.

MKS: Davis 20, Wojciechowski 17, Melvin 15, Richardson 11, Łukasiak 9, Wołoszyn 7, Gabiński 1, Kobel 0, Zębski 0.