Zamknij
REKLAMA

To już pewne! Sopot bazą reprezentacji Polski na Euro 2020

13:46, 30.04.2021 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Aktualizacja - godz. 15.55

"Hotel Marriott Resort & Spa w Sopocie będzie oficjalną bazą reprezentacji Polski w trakcie mistrzostw Europy 2020 – zdecydował Polski Związek Piłki Nożnej. Biało-czerwoni będą trenowali na Arenie Gdańsk, na której 26 maja zostanie rozegrany finał Ligi Europy UEFA. Również z Gdańska podopieczni Paulo Sousy będą wylatywali na mecze grupowe EURO 2020 do Sankt Petersburga i do Sewilli" - poinformował w dzisiejszym komunikacie Polski Związek Piłki Nożnej.

______

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o tym, że Sopot może zostać bazą reprezentacji Polski na Euro 2020. Choć decyzja nie jest jeszcze ostateczna, a umowy dotąd nie podpisano, to Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN, poinformował, że na 90 procent piłkarze zostaną zakwaterowani właśnie w Sopocie.

Z ogłoszeniem oficjalnego komunikatu w tej sprawie PZPN czekał do czwartku, 29 kwietnia. Wcześniej z nieoficjalnych doniesień wynikało, że biało-czerwoni zamieszkają w jednym z sopockich hoteli, jednak związek nie potwierdzał tej informacji. Dziennikarze spekulowali, że bazą polskiej kadry może być Radisson Blu Hotel, który gościł piłkarzy w październiku ubiegłego roku podczas rozgrywek Ligi Narodów UEFA. Hotel jednak zdementował te doniesienia, zaznaczając, że jak dotąd PZPN nie dokonał rezerwacji.

- Wiemy, że piłkarze oraz sztab reprezentacji cenili sobie pobyt w Radisson Blu Hotel, Sopot, między innymi z uwagi na jego doskonałe warunki pobytowe oraz najlepszą w regionie infrastrukturę rekreacyjną. Pomimo niniejszego dementi, nasz hotel zawsze będzie otwarty dla reprezentacji Polski, za którą będziemy mocno trzymali kciuki podczas turnieju UEFA EURO 2020 - informowała tydzień temu Krystyna Hartenberger-Pater z Radisson Blu Hotel.

Jeśli piłkarze polskiej reprezentacji zostaną zakwaterowani w Sopocie, ich treningi będą odbywały się w Gdańsku. Stamtąd tez wylatywaliby na mecze mistrzostw Europy. Członkowie kadry narodowej zostaną zameldowani w wybranym ośrodku 9 czerwca - sześć dni przed pierwszym rozgrywanym meczem.

Kiedy zagrają biało-czerwoni?

poniedziałek, 14 czerwca

  • Polska - Słowacja (Sankt Petersburg)
  • Hiszpania - Szwecja (Sevilla)

piątek, 18 czerwca

  • Szwecja - Słowacja (Sevilla)

sobota, 19 czerwca

  • Hiszpania - Polska (Sevilla)

środa, 23 czerwca

  • Słowacja - Hiszpania (Sevilla)
  • Szwecja - Polska (Sankt Petersburg)

[ZT]8470[/ZT]

[ZT]8462[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

lollol

0 0

czemu tylko hiszpania wszystko gra u siebie WTF?

Takie to rowne szanse. Beton UEFA 13:44, 01.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%