Zamknij
REKLAMA

The Ocean Race: najtrudniejsze regaty świata. Trasa prowadzi przy sopockim molo

09:23, 15.04.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj esopot.pl
REKLAMA

Gdynia została jednym z miast-gospodarzy regat The Ocean Race Europe. Rywalizację czterech jachtów na wodach Zatoki Gdańskiej będzie można obserwować z trójmiejskich plaż. Trasa wiedzie w okolicy sopockiego molo.

Najtrudniejsze załogowe regaty na świecie odbędą się w 2022 roku. Termin przełożono ze względu na trudną sytuację epidemiczną. W miejsce globalnej rywalizacji postanowiono zorganizować europejską edycję zmagań. Część odbędzie się na wodach Zatoki Gdańskiej. Do regat zgłoszono cztery jachty klasy VO65. Wśród nich znalazł się Sailing Poland, dowodzony przez Bouwe Bekkinga.

Prolog regat zaplanowano na 7 maja w Kłajpedzie. 11 i 12 maja zawodnicy przeniosą się do Gdyni i na wody Zatoki Gdańskiej. Ostatni etap prowadzić będzie z Trójmiasta do Sztokholmu. Jachty będzie można obserwować w Gdyni ze Skweru Kościuszki i Nabrzeża Pomorskiego. Jak informuje portal Trojmiasto.pl, nie będzie do nich dostępu przez wzgląd na sytuację epidemiczną.

11 maja odbędzie się wyścig ze startem z gdyńskiej mariny. Będzie oddalony od brzegu, gdyż jednostki mają spore zanurzenie, ale wszystko będzie dobrze widać z bulwaru nadmorskiego. Planujemy trasę z boją zwrotną blisko molo w Sopocie, tak by można było obejrzeć rywalizację z plaż. Następnie jednostki popłyną w kierunku zatoki albo Helu. Wyścig potrwa około 3 godzin. Na drugi dzień planowany jest start do Sztokholmu - wyjawił na łamach Trojmiasto.pl Sebastian Wójcikowski z Polskiego Związku Żeglarskiego.

The Ocean Race uznaje się za najbardziej ekstremalne regaty świata. Żeglarze biorą w nich udział od 47 lat.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%