Ogniwo Sopot wciąż niepokonane! Pewne zwycięstwo nad zawodnikami Arki Gdynia (50:24)

09:36, 21.03.2021 Emil Bogumił Aktualizacja: 09:36, 21.03.2021
Skomentuj

Ogniwo Sopot pokonało na wyjeździe Arkę Gdynia 50:24. Sopocianie z kompletem zwycięstw przewodzą tabeli Ekstraligi Rugby.

W sobotę, 20 marca, na listę punktową wpisało się aż dziewięciu Ogniwiaków: Wojciech Piotrowicz (10), Wiktor Wilczuk (5), Władysław Grabowski (5), Jan Mroziński (5), Mateusz Plichta (5), Roman Żuk (5), Stanisław Powała-Niedźwiecki (5), Mateusz Mrowca (5), Nikolas Wołowczyk (5). Sopocianie od początku rozgrywki pewnie atakowali pole punktowe gdynian. W 12. minucie prowadzili już 12:0. Jednak nie w każdej minucie spotkania byli pewni zwycięstwa. W 52. minucie prowadzili tylko dwoma punktami (17:19). Wówczas łącznik ataku Arki Gdynia musiał z powodu urazu zejść na ławkę.

Po 54. minutach gry przyłożenie gwarantujące bonus punktowy zdobył Mateusz Plichta. Od tamtego momentu sopocianie zdominowali grę i ostatecznie triumfowali z wynikiem 50:24.

Ogniwo Sopot pewnie lideruje w tabeli Ekstraligi Rugby. Z kompletem dziewięciu zwycięstw ma 11 punktów przewagi nad rugbystami Skry Warszawa (32). Sopocianie uzbierali do 20 marca 43 oczka. Kolejna okazja do powiększenia zdobyczy punktowej już w sobotę, 27 marca. Ogniwo Sopot podejmie u siebie Master Pharm Łódź.