Złoto i srebro dla żeglarzy z Sopotu!

10:31, 30.10.2018 J.F Aktualizacja: 10:32, 30.10.2018
Skomentuj

Konrad Machura i Aleksandra Wasiewicz stanęli na podium zakończonych w sobotę, 27 października br., mistrzostw Europy w windsurfingowej klasie Techno 293. Oboje reprezentują Sopocki Klub Żeglarski.

W Mistrzostwach Europy w klasie Techno 293 w greckiej Varkizie wystartowało 236 młodych żeglarzy, w tym 29 Polaków. Dwójka z nich, reprezentująca Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia, do Sopotu przywiozła złoty i srebrny medal. Mistrzem Europy w grupie U15 chłopców został Konrad Machura. Wśród dziewcząt wicemistrzostwo Europy zdobyła Aleksandra Wasiewicz.

Na ósmej pozycji uplasował się Filip Dmochowski (Gdański Klub Żeglarski), a na osiemnastej Dawid Sykuła (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Piętnasta była Linda Falkiewicz (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a dziewiętnasta Anna Igielska (Gdański Klub Żeglarski).

W grupie U17 chłopców w pierwszej dwudziestce znalazło się dwóch reprezentantów Polski. Jedenaste miejsce zajął Kamil Manowiecki (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a szesnaste Dominik Lewiński (Gdański Klub Żeglarski). Wśród dziewcząt ósma była Karina Filip (Gdański Klub Żeglarski), a dziesiąta Agata Zych (SKŻ Ergo Hestia Sopot).