Niezniszczalni: Ogniwo Sopot niepokonane po pięciu kolejkach Ekstraligi

17:50, 20.09.2020 Emil Bogumił Aktualizacja: 08:53, 21.09.2020
Skomentuj

W meczu. 5 kolejki Ekstraligi Rugby, Ogniwo Sopot pokonało na wyjeździe Juvenię Kraków 27:3. Odniosło tym samym kolejne zwycięstwo z rzędu i pozostało w tym sezonie niepokonane. Sopocianie umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Początek spotkania w Krakowie wydawał się monotonny. Mecz nie wydawał się układać po myśli sopocian - Mateusz Plichta obejrzał żółtą kartę i został wykluczony na 10 minut. W 30. minucie pierwsze przyłożenie zdobył Mateusz Mrowca. Przed przerwą prowadzenie powiększył Irakli Tsivtsivadze. Ogniwiakom dwukrotnie nie udało się podwyższenie. Pierwsza połowa zakończyła się skutecznym kopnięciem na słupy Krakowian. Do przerwy na tablicy wyników widniało 10:3.

Druga połowa zdecydowanie bardziej sprzyjała Ogniwu Sopot. Zawodnicy kontrolowali przebieg gry. Przyłożenie zdobyli Oleksandr Czasowski, Mateusz Mrowca oraz Kahaka Kavartadze. Podwyższyć udało się Wojciechowi Piotrowiczowi. Po 80-ciu minutach spotkanie zakończyło się wynikiem 27:3. Ogniwiacy wywieźli z Krakowa komplet punktów i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Pozostają również jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie rozgrywek.

W przyszłą sobotę, 26 września o 14:30, sopocianie rozegrają bardzo ważne spotkanie. Podejmą u siebie, drugich w tabeli, zawodników Skry Warszawa. W kolejnym tygodniu, na boisku Lechii, zmierzą się z gdańszczanami.