Sopocianie górą w hicie kolejki. Anwil Włocławek vs Trefl Sopot 74:89

09:07, 13.09.2020 Emil Bogumił Aktualizacja: 10:55, 13.09.2020
Skomentuj Fot. Facebook, Trefl Sopot Fot. Facebook, Trefl Sopot

Koszykarze Trefla Sopot pokonali na wyjeździe zawodników Anwilu Włocławek. Najwięcej punktów dla żółto-czarnych zdobył kapitan, Paweł Leończyk. Sobotnie zwycięstwo pozwoliło wskoczyć sopocianom do czołowej trójki Energa Basket Ligi.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Zakończyła się minimalną przewagą zawodników z Włocławka (45:41). Już w I i II kwarcie na boisku błyszczał Paweł Leończyk, któremu udało zdobyć się 14 punktów. Podobny przebieg miała kolejna odsłona meczu, która zakończyła się wynikiem 62:63 dla gospodarzy Hali Mistrzów.

Ostatnia kwarta to popis sopocian. Żółto-czarni pochwalili się skutecznością, co pozwoliło na zdobycie 13 punktów bez ani jednej straty. Ostatecznie, spotkanie zakończyło się wynikiem 74:89 dla Trefla Sopot.

Punktacja: Paweł Leończyk 19, Łukasz Kolenda 12, Karol Gruszecki 11, Dominik Olejniczak 10, Michał Kolenda 8 oraz TJ Haws 14, Darious Moten 11, Martynas Paliukenas 2, Patryk Pułkotycki 2, Witalij Kowalenko 0, Sebastian Rompa 0.

W przyszłym tygodniu fanów koszykówki czeka wielkie widowisko. 20 września, w niedzielę, sopocianie podejmą zawodników Asseco Arki Gdynia podczas 36. derbów Trójmiasta.