Zamknij

Zawodnicy Ogniwa Sopot zdobyli Puchar Polski Ekstraligi. Pewne zwycięstwo nad Juvenią Kraków (35:3)

18:23, 11.07.2020 Emil Bogumił Aktualizacja: 18:33, 11.07.2020
Skomentuj Fot. Facebook Fot. Facebook

Zawodnicy Ogniwa Sopot zdobyli Puchar Polski Ekstraligi. W finałowym spotkaniu w Łodzi pokonali zawodników z Krakowa 35:3. Sopocianie kontynuują udaną passę z zeszłego sezonu, który zakończyli z tytułem Mistrza Polski.

Ogniwo Sopot dostało się do finału po wygranej w grupie północnej. Zawodnicy z Krakowa okazali się najlepsi w grupie centralnej. Ogniwiacy ani na moment nie oddali zwycięstwa. 3:0 prowadzili już 7. minucie spotkania. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 18:3. W drugiej odsłonie meczu sopocianie grali spokojniej, wykorzystując przewagę zdobytą w pierwszej części. Idąc za ciosem, Ogniwiacy pewnie atakowali i bronili się. Ostatecznie finał Pucharu Polski Ekstraligi rugby zakończył się wynikiem 35:3.

Przed zawodnikami Ogniwa Sopot miesiąc spokojnych treningów. Ekstraliga rugby startuje 15 sierpnia. W inauguracyjnym spotkaniu sopocianie podejmą zawodników Arki Gdynia.