Zamknij

Marcin Stefański świętuje urodziny. Zawodnicy i prezydent składają życzenia

20:00, 24.02.2020 | A.N
Skomentuj
REKLAMA

Były reprezentant Polski, multimedalista Mistrzostw Polski oraz zdobywca Pucharu Polski – Marcin Stefański – obchodzi 37. urodziny. Z tej okazji, na profilu Trefla Sopot pojawił się specjalny film, w którym życzenia składają mu zawodnicy, współpracownicy oraz prezydent Jacek Karnowski.

Poza tradycyjną pełnią zdrowia, pomyślności i szczęścia, zawodnicy życzą trenerowi awansu do play-offów oraz uzyskania medalu, którego jeszcze nie ma w swojej kolekcji – złotego krążka. Marcin Stefański dwukrotnie wywalczył tytuł wicemistrza Polski. Jako zawodnik zdobył również 3 brązowe medale. Z drużyną Trefla Sopot dwukrotnie sięgał po Puchar oraz Superpuchar Polski.

Obecny trener Żółto-Czarnych rozegrał na sopockim parkiecie 9 sezonów. Wcześniej, w latach 1998-2009, reprezentował takie zespoły jak Turów Zgorzelec, Górnik Wałbrzych, Śląsk Wrocław, SMS Warka, Carbo Gliwice oraz francuskie JDA Dijon oraz JSF Nanterre. W 2004 roku, jako reprezentant JDA Dijon, Marcin Stefański doszedł do ćwierćfinału Mistrzostw Francji.

Oficjalnie, karierę zawodniczą zakończył po sezonie 2017/2018. W marcu 2019 roku został trenerem Trefla Sopot. Wcześniej pełnił w klubie funkcję dyrektora ds. rozwoju młodzieży i współpracy z mediami. 

Popularny “Stefan”, jeszcze jako skrzydłowy Trefla Sopot, wszedł do świata lokalnej polityki. Został radnym miasta Sopotu w wyborach samorządowych, które odbyły się w 2014 roku. Cztery lata później uzyskał reelekcję. W kadencji 2018-2023 zasiada w trzech Komisjach: Bezpieczeństwa i Dialogu z Mieszkańcami (przewodniczący), Sportu i Młodzieży oraz Skarg, Wniosków i Petycji.

Przyłączamy się do słów zawodników Trefla i życzymy Marcinowi Stefańskiemu sukcesów sportowych i samorządowych! 

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

GrzechuuGrzechuu

2 0

Ja bym świętował tak jego odejście 10:29, 25.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz